Ötödik helyen zártak a pécsi hölgyek a kosárlabda Világligában

2007.10.27. 13:21
A MiZo Pécs 2010 utolsó mérkőzésén magabiztosan verte az ausztrál Canberra Capitals gárdáját, ezzel az ötödik helyen zárta a jekatyerinburgi női kosárlabda Világligát. A magyar együttesből Iványi és Graziane 15-15, míg Heller 14 pontot szerzett.
Ötödik helyen végzett Rátgéber László együttese
NS-archív (Mirkó István)

Magyar idő szerint fél kilenckor kezdődött a mérkőzés, és a korai időpont ellenére jól kezdtek a pécsiek, elsősorban Fegyverneky Zsófia, aki két hárompontossal nyitott – adta hírül a klub hivatalos honlapja.
A továbbiakban is a Rátgéber-csapat tartotta kezében az irányítést, és az első negyedet meg is nyerte 16-11-re.
Az ausztrálok keményen játszottak, sokat ütköztek, és ennek köszönhetően a különbség kétszer is két pontra olvadt a második negyedben. Ezután azonban belelendültek a pécsi lányok, és három gyors triplát szereztek - Vajda egyet, Mészáros kettőt -, ennek a 9-0-s sorozatnak köszönhetően a Mizo előnye a nagyszünetre tizenegy pontra nőtt (31-20).

A harmadik felvonásban aztán végleg eldőlt a mérkőzés, hiszen a harmincadik perc végére húsz pont volt Rátgéber László csapatának az előnye, ráadásul az ausztrálok kedve is teljesen elment.

Ennek tudható be, hogy míg a pécsi gárda a záró negyedben is pörgött – huszonegy pontot dobott -, míg a canberrai csapat csupán hat pontot ért el tíz perc alatt, így a végén a magyar bajnoki ezüstérmes harmincöt ponttal, 73-38 verte ellenfelét.

Canberra Capitals – MiZo Pécs 2010 38-73 (11-16, 9-15, 12-21, 6-21)
Canberra Capitals: Bevilaqua 3, Hays -, Abrams 9/3, Bibby 4, Braithwaite 4. Csere. Francis 4, Tolo 2, Hurst 10/3, Sinclair 2, Dalgleish -. Edző: Carrie Graf.
MiZo Pécs 2010: Iványi 15/9, Fegyverneky 6/6, Mészáros 9/9, Podrug 2, Graziane 15. Csere: Vajda 7/3, Somogyi 4, Krivacevic -, Heller 14, Ivezic 1, Raksányi -. Edző: Rátgéber László.