Női kosárlabda NB I: egypontos szolnoki vereség Győrött

2007.10.24. 23:41
Drámai végjátékban, egyetlen ponttal nyert a SEAT Foton Győr a vendég Szolnoki NKK ellen a női kosárlabda NB I-ben. A hazaiak győztes pontjait Tóth Zsuzsanna szerezte a büntetővonalról az utolsó másodpercekben. A Szegednek nem volt gondja a fiatal Vasas-Csata ellen.
A mérkőzés elején a Győr 7-0-ra elhúzott, így Kmézics Zorán, a Szolnok edzője gyorsan időt is kért.A vendégek ezután felzárkóztak, és a negyed végéig két pontra csökkentették a hátrányukat.A második felvonás aztán egyértelműen a Fotoné volt, a házigazdák 14 pontos vezetésre tettek szert, és úgy tűnt, ezzel el is dől a mérkőzés.Később viszont ismét változott a játék képe, a győriek elbizonytalanodtak. Olyannyira, hogy az utolsó percben a Szolnok a vezetést is átvette (72-73).A győzelem sorsa a záró öt másodpercben dőlt el, amikor Tóth Zsuzsanna higgadtan és pontosan értékesítette két büntetőjét, így megnyerte a találkozót a Győrnek.

KOSÁRLABDAM, NŐI NB I, 2. FORDULÓ

SEAT FOTON GYŐR – SZOLNOKI NKK 78–77 (22–20, 22–8, 15–21, 19–28
Győr, 600 néző. V: Tóth K., Sabáli
GYŐR: BOROVICKOVÁ 13/6, BORECKÁ 15/9, Szakács I. 4, Margaviciuté 19/3, Varga R. 8, . Cs: TÓTH ZS. 12, Koncz J. 2, Horváth Zs. 5, Szalai V., Antalovics. Edző Gálos László
SZOLNOK: Djelmis 22, Kozdron 6/3, Hegedűs 12, SZAVERCSENKO 15/6, Jerkovic. Cs: Sonyák 8, fürtös, KELLER 14. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–0. 8. p.: 20–20. 14. p.: 28–23. 17. p.: 33–26. 24. p.: 52–37. 28 p.: 58–47. 35. p.: 68–63. 38. p.: 71–70
Kipontozódott: Borovicková, Keller (mindkettő a 40. p.)

Gálos László: – Infarktus közeli állapotot teremtett a mérkőzés hajrája, de a lányoknak szerencsére helyén volt a szívük. A sok fault és hiba ellenére megnyerték a mérkőzést.
Kmézics Zoran: – Játékosaim a második félidőben igen motiváltan, és keményen küzdöttek, de a véghajrában az utolsó másodpercekben órahiba miatt olyan helyzet alakult ki, hogy kicsúszott kezünkből a mérkőzés.

SZEVIÉP-SZEGED – VASAS-CSATA 86–63 (31–16, 19–19, 16–20, 20–8)
Szeged, 400 néző. V: Gál, Balogh L.
SZEGED: Vrancseva 15/3, Fürész E. 1, KOVÁCS K. 16/6, TOMOVA 18/3, KAJDACSI 17. Cs: Russai 4, Szlimák 13/9, Reiner 2. Edző: Fodor Péter
VASAS: SZONDY 18, Izsák 5/3, Győr, Koncz 5, Kovalcsik 2. Cs: Czank 6, Rasheed 2, Mansaré 13/3, Fejes 12, Szécsi. Edző: Tursics Sándor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 14–7. 12. p.: 31–22. 16. p.: 41–31. 24. p.: 59–37. 27. p.: 64–46. 33. p.: 70–57. 38. p.: 77–61

Fodor Péter: – Végig a mi akaratunk érvényesült. Gondot okoz Fürész Emőke sérülése.
Tursics Sándor: – Az első félidőben NB I B-s szinten védekeztünk. A nagyszünet után látottakkal elégedett vagyok.