Megszórták magukat, Arenas 60, Bryant 45 pontig jutott

2006.12.18. 12:07
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján tíz csapat lépett parkettre, amelyek közül hét száz pont fölött termelt – kettő közülük a túlórában is jócskán lestrapálta a gyűrű, illetve a háló állagát -, de a fennmaradó három gárda sem adta alább 93 pontnál. A prímet minden bizonnyal az Lakers-Washington mérkőzés negyedik negyede viszi, amelyben 82(!) pont esett és a hazaiak túlórára mentették az összecsapást, igaz ott végül nem bírták tartani a vendég Wizards, de különösen Gilebert Arenas által diktált tempót.
Gilbert Arenas (Washington, jobbra) klubrekordot jelentő 60 pontot szerzett
Reuters
Reuters

A fővárosiak a nagyszünetre tízpontos előnyre tettek szert, amelyet a záró részre is megőriztek – köszönhetően a harmadik felvonás 62 pontot hozó döntetlenjének -, de a legvégén kiegyenlített a Lakers: Cook öt másodperccel a vége előtt engedett el egy hárompontost.

A hosszabbításban szinte végig a Lakersnek kellett kapaszkodnia a vendégek után, akik a befejezés előtt alig több mint egy perccel elléptek, erre a hazai oldalon már nem tudtak érdemben válaszolni. A nyerőember Arenas volt, aki a ráadásban megszakítás nélkül 14 pontot szerzett.

A páratlanul izgalmas és pontgazdag mérkőzés természetesen kivételes egyéni teljesítményekkel is párosult: a győztes csapatban Arenas végül 60, a vesztes oldalon Kobe Bryant 45 ponttal zárt.

Arenas mezőnyből 12/20-t, büntetőből 21/27-t produkált, de hárompontost is szerzett ötöt, igaz tizenkétszer kísérletezett. Bryant tizenegy hárompontosából hét sikeres volt.

Arenas ezzel a teljesítménnyel beírta magát a klub aranykönyvébe: most az ő 60 pontja ott ugyanis a rekord, megdöntve Earl Malone, 1968 elején az ugyancsak a Lakersnek, hosszabbításos találkozón dobott 56 pontját. Malone még a jogelőd Baltimore Bullets csapatában bravúrozott.

Rossz napjuk volt a Los Angeles-ieknek, hiszen a város másik egylete, a Clippers is hazai pályán kapott ki, őket a sérült Tracy McGradyt nélkülöző, ám az ismét remeklő Jao Minget a soraiban tudó Houston verte öt ponttal. A kínai center 32 ponttal és 10 - kivétel nélkül védekező - lepattanóval zárt. A mérkőzést a harmadik negyedben nyerték a vendégek, amelyből kilenc ponttal jöttek ki jobban.

Hiába hajrázott jól és hozta az utolsó negyedet hét ponttal a Golden State Warriors Torontóban, a mérkőzést a házigazda Raptors nyerte öttel. A mérkőzésen nagy volt az ijedtség, amikor egy szerencsétlen esést követően a hazaiak spanyol világbajnokát, Jose Calderont nyakmerevítőben kellett levinni a pályáról, de később kiderült: nem komoly a baj, megúszta az esetet néhány zúzódással.

Az Indiana Jermaine O’Neal 31 pontja ellenére kapott ki otthon a Utahtól, a vendégek mind a tíz pályára lépő játékosa szerzett legalább két pontot.

A Seattle Detroitban kiegyenlített mérkőzést követően a hajrában még győzhetett is volna – 28 másodperccel a vége előtt 93-93-ra mentették a találkozót -, de azt követően a Pistonsból Maxiell dobott egy duplát, majd Billups értékesített két büntetőt.

NBA-ALAPSZAKASZ:

• Toronto Raptors-Golden State Warriors 120-115 (34-28, 29-29, 32-26, 25-32)
  • Indiana Pacers-Utah Jazz 94-104 (23-29, 24-24, 24-30, 23-21)
  • Los Angeles Clippers-Houston Rockets 103-108 (26-26, 20-19, 25-34, 32-2)
  • Detroit Pistons-Seattle SuperSonics 97-93 (21-28, 30-22, 26-24, 20-19)
  • Los Angeles Lakers-Washington Wizards 141-147 – h.u. (20-26, 29-33, 31-31, 46-36, 15-21)