Falco-Swietelsky KC Szombathely-Atomerőmű SE 85-96 (27-19, 12-25, 28-30, 18-22)
Szombathely, 1200 néző. V: Valovics, Pálla
FALCO: Kálmán 18/6, Pankár 12/6, Henrik 12/12, BORSZÉKI 10/6, REED 15. Cs: Benítez 6, GRÁCZER 10/6, Feigl 2. Edző: Váradi Attila
ATOMERÔMÛ: Mészáros 11/9, Monroe 10/6, SMITH 21/6, RIDL 18/6, CZIGLER 12. Cs: Kiss Zs., Pavlík 11/6, SITKU 13/6. Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11-10. 8. p.: 20-13. 13. p.: 29-21. 18. p.: 35-36. 23. p.: 48-47. 28. p.: 56-66. 33. p.: 69-80. 37. p.: 77-90
Kipontozódott: Czigler (37. p.), Monroe (38. p.)

A fülsiketítő hangorkán megtette hatását, óriási vehemenciával vetette magát a küzdelembe mindkét gárda. A nagy akarásnak szerencsére nem nyögés lett a vége, így az első negyedben szebbnél szebb megoldásoknak tapsolhatott a nagyérdemű. Különösen Kálmán és Henrik volt elemében: ketten összesen öt triplát süllyesztettek el, ezzel meg is lépett a Falco. A második felvonás elején visszavettek az iramból a küzdő felek, három perc alatt mindössze négy pontocskát termeltek. A hazaiak aztán a folytatásban sem igen találták a ritmust, ennek köszönhetően a 18. percben már ASE-vezetés állt a táblán. A térfélcsere után a vasiak ott folytatták, ahol az első tíz perc végén abbahagyták: sorozatban szórták a triplákat, és visszavették a vezetést. Ezzel azonban jó időre el is lőtték a puskaporukat, mivel a 28. perc derekán már egy kerek tízessel jártak előrébb a főként Smith találataira építő vendégek. A záró etap jelentősebb fordulatot már nem hozott, hacsak nem célzunk arra, hogy Mészáros még egy fogát is feláldozta a győzelemért.