Németh István együttese, a Benetton Treviso az F-, míg a Gulyás Róbertet is soraiban tudó Adecco Asvel a G-csoportba került a férfi Euroliga középszakaszában, így a két magyar kosaras legfeljebb a májusi négyes döntőben futhat össze.
A barcelonai sorsoláson Juan Antonio Samaranch, a NOB tiszteletbeli elnöke segédkezett, az ő "kezét” dicsérhetik vagy szidhatják a legjobb 16 közé jutott együttesek. Ami a mieinket illeti, nyilvánvaló, hogy a csoportelsőként az első kalapba került Benetton érezheti magát kedvezőbb helyzetben, hiszen az olaszok vannak olyan erősek, hogy elbírjanak a spanyol Tau, az olasz Virtus és az izraeli Maccabi gárdájával (a négy csoportelső jut be a barcelonai négyes döntőbe). Nehezebb dolga lesz a francia Asvelnek, amely a Barcelona, Olimpija, Olympiakosz trió mellé került. Az alapszakasz múlt heti utolsó fordulója egyébiránt nem maradt visszhang nélkül, mi több, elképzelhető, hogy a szerb-montenegrói Buducsnosztra súlyos büntetés vár. A B-csoport utolsó helyén végzett együttes ugyanis meglehetősen furcsa körülmények közt veszített Sienában. A továbbjutást érő legjobb hatodik helyre pályázó olaszok 112–49-re porrá zúzták a vendégeiket, ami azért nem túl reális eredmény (a Montepaschinak minél nagyobb arányban kellett nyernie, hogy megelőzze a Realt és a Pau-Orthezt). A sienai derbi nemcsak a spanyol médiában váltott ki felháborodást, hanem az Euroliga vezetőinek soraiban is. Jordi Bertomeu, az Euroliga ügyvezető igazgatója szombaton bejelentette, hogy meglepő eredmények születtek az Euroliga utolsó fordulójában, amelyek után elképzelhető, hogy egyes csapatokat kizárnak az Euroligából.
Férfi Euroliga
A középszakasz csoportbeosztása. D-csoport: CSZKA Moszkva (orosz), Efes Pilsen (török), Unicaja Málaga (spanyol), Cibona Zagreb (horvát). E-csoport: Panathinaikosz (görög), Ülker Istanbul (török), Skipper Bologna (olasz), Montepaschi Siena (olasz). F-csoport: Benetton Treviso (olasz), Tau Cerámica (spanyol), Virtus Bologna (olasz), Maccabi Tel-Aviv (izraeli). G-csoport: Barcelona (spanyol), Union Olimpija (szlovén), Olympiakosz (görög), Adecco Asvel (francia) (A csapatok február 26. és április 17. között oda-vissza megmérkôznek, és a négy csoportelsô jut be a májusi, barcelonai négyes döntôbe.)
A célzást nem véletlenül magukra vevő montenegróiak azzal mentegetőznek, hogy kifejezetten gyengén játszottak, azonban az Euroliga vezetői nem hisznek ebben, hiszen az egykori jugoszláv bajnok soraiban olyan játékosok is szerepelnek, akikért az NBA-klubok is érdeklődnek. Éppen ezért a sportvezető keményen bírálta a meg nem nevezett montenegróiakat. "Átnéztük az utolsó forduló mérkőzéseit, főleg az egyiket, amelyen meglepő eredmény született – így Bertomeu. – Még túl korai ítéletet hozni arról, hogy egy klub nem játszott az Euroliga csapataihoz méltóan, azonban kijelenthetem, nem toleráljuk olyan csapatok szereplését, amelyek motiváció nélkül játszanak. Senkinek sem érdeke, hogy ehhez hasonló mérkőzéseket nézzen, vagy játsszon. Eddig szelektáltuk a bajnokságunk résztvevőit, a jövőben azonban még keményebbek leszünk, és azokat a klubokat, amelyek nem tudnak sportszerűen játszani, nem engedjük elindulni. Számunkra a szurkolók és a csapatok érdeke a legfontosabb, és ez vezérel bennünket a jövőben is.” Hogy pozitívumokról is essék szó, Dávid Kornél, a litván Zalgiris légiósa három igen fontos rangsorban is az első tíz között zárt. Az összmutatók alapján a magyar center az Euroliga alapszakaszának negyedik legjobb kosarasa, csak az amerikai Blair (Ülker), a szerb-montenegrói Vujanics (Partizan) és a török Türkcan (Siena) előzi meg. Nagyszerű, 16.9-es átlagával Dávid az európai topliga nyolcadik legjobb dobója, míg lepattanózásban csak hárman tudnak jobbat felmutatni az ő 8.2-es átlagánál.