Triplázhat a Lakers

2002.06.04. 16:56
Sacramento királyai elbúcsúztak, az NBA királyai viszont ott lesznek a bajnoki nagydöntőben. A legutóbbi két évben diadalmaskodó Los Angeles Lakers a Nyugati főcsoport nagydöntőjének mindent eldöntő hetedik mérkőzésén Sacramentóban hosszabbításban 112–106-ra legyőzte az alapszakasz győztesét, így szerdától a triplázásért lép parkettára a Keleti bajnok New Jerseyvel szemben. Még sohasem volt ráadás az NBA Nyugati döntőjében a hetedik mérkőzésen, de ezúttal a kezdőembereivel remeklő címvédő és a Mike Bibby vezérelte Sacramento nem bírt egymással 48 perc alatt. A ráadásban Bryant, O’Neal és Derek Fisher hibátlanul büntetőzött, 8 pontot szerzett a vonalról. A Kings ugyanakkor az utolsó két percben nem szerzett pontot. A Lakers szerdán megújult erővel indulhat idei végső hadjáratára, a legnehezebb feladaton talán már túljutottak Phil Jacksonék.

NBA, Nyugati főcsoport. Döntő, hetedik mérkőzés
Sacramento Kings–Los Angeles Lakers
106–112

(21–22, 33–30, 20–21, 26–27, 6–12)
–hosszabbítás után
Sacramento, 17 317 néző
SACRAMENTO: Bibby (29/3), Christie (4), Webber (20), Türkoglu (10/3), Divac (15). Cs: B. Jackson (12), Sztojakovics (8), Pollard (8). Nj: C. Brown, G. Wallace, Cleaves, Funderburke. Edző: Rick Adelman
LA LAKERS: K. Bryant (30/6), Fisher (13/3), Horry (16/6), Fox (13/3), S. O'Neal (35). Cs: S. Walker (–), George (–), Hunter (3/3), Shaw (–), Madsen (–), Medvedenko (2). Nj: Richmond. Edző: Phil Jackson
Legtöbb lepattanó: Divac (10), ill. Fox (14). Legtöbb assziszt: Webber (11), ill. K. Bryant, Fox (7-7). Dobószázalék, mezőny (büntető): 45.4 (53.3), ill. 41.5 (81.89)
A párharcot a Los Angeles Lakers 4–3-ra megnyerte. A nagydöntőben a New Jersey Nets lesz az ellenfele, a négy győzelemig tartó párharc szerdán kezdődik Los Angelesben.