MTI/V. J. 2021.02.27 15:06 Frissítve: 2021.02.27 15:29

Kerékpár: Valter 39. hellyel mutatkozott be új csapatában

Valter Attila 39. lett, ezzel az összetettbeli helyezéssel mutatkozott be új csapatában az Arab Emírségekben rendezett egyhetes országúti kerékpáros körversenyen.

Valter Attila egy korábbi világbajnokot is maga mögött hagyott (Fotó: Getty Images)

Az év első World Tour-viadalán egy hegyi szakaszon szerzett 20. hellyel és egy sík etapon végrehajtott, ám befogott szökéssel hívta fel magára a figyelmet a Groupama-FDJ 22 esztendős magyar bringása. A rendkívül magas színvonalú, erős mezőnyt felvonultató versenyen közvetlenül Valter mögött végzett a 2018-as világbajnok spanyol Alejandro Valverde, és mögötte zárt például a hétszeres Grand Tour-győztes brit Chris Froome is. A közel-keleti megméretést a Tour de France címvédője, a szlovén Tadej Pogacar nyerte.

Valter a tervek szerint márciusban a katalán, majd áprilisban az alpesi körversenyen szerepel, mielőtt májusban újra rajthoz áll a Giro d’Italián.

2021.02.03 10:21:25

Kerékpár K. G.

A 19 éves korára a nemzetközi mezőnyben is tekintélyt szerző versenyző átformálná az itthoni köztudatot.

2021.01.27 20:01:19

Kerékpár KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Arra viszont már bizonyosan nem szolgált rá, amit az elmúlt hónapokban kapott.

2020.12.01 10:11:33

Kerékpár L. PAP ISTVÁN

A motorvezetéses versenyben a legjobb külföldiekkel is felvette a versenyt. Talán éppen ez volt a baj…