Kerékpár: a szövetség sajnálja Szalontay döntését

MTI MTIMTI MTI
2017.11.06. 10:42
A Magyar Kerékpáros-szövetség sajnálatát fejezte ki, hogy Szalontay Sándor szünetelteti pályafutását, de álláspontja szerint anyagi forrásai nem teszik lehetővé, hogy egyetlen versenyzőnek tízmillió forintos nagyságrendű támogatást biztosítson.

A szövetség MTI-hez eljuttatott közleménye szerint „a sportág jelentős forráshiánnyal és infrastrukturális nehézségekkel küzd”. A szervezet – lehetőségeihez mérten – mindenki számára igyekszik biztosítani a megfelelő szintű anyagi támogatást, úgy a felkészülést, mint a versenyeztetést illetően.

Állításuk alapján „Szalontay Sándor az elmúlt években – klubcsapata és a szövetség erőfeszítéseinek köszönhetően – a legmagasabb mértékben támogatott versenyző volt”.

A közleményben kiemelték: a magyar szövetség idén 180 millió forintból gazdálkodott, ebből 130-140 versenyt szerveztek meg, továbbá a tíz szakág ezer igazolt felnőtt és utánpótláskorú sportolóját támogatták, az őket segítő szakemberekkel együtt. Hozzátették: „forrásaik nem teszik lehetővé egyetlen versenyző tízmilliós nagyságrendű támogatását”, ami szerintük egyébként sem a szövetség kizárólagos feladata.

Szalontay a magyar kerékpározók közül elsőként törte át a tíz másodperces álomhatárt 200 méteren, amelyen 9.841 mp-cel országos csúcstartó.

A versenyző múlt héten jelentette be, hogy a jelenlegi feltételek mellett nem látja értelmét profi karrierje folytatásának, ezért egyelőre szünetelteti pályafutását, és közben árulja a több mint egymillió forintot érő versenykerékpárját.

Legfrissebb hírek

Lovassy Rómeó tizedik helyen zárt a pályakerékpáros Eb-n

Kerékpár
2026.02.05. 12:17

Szalontay az országos csúcsa után az első fordulóban búcsúzott sprintben a pályakerékpáros Eb-n

Kerékpár
2026.02.03. 13:49

Pályakerékpáros Eb: közel másfél másodperccel megdőlt a magyar csúcs férfi csapatsprintben

Kerékpár
2026.02.01. 15:33

Pályakerékpáros ob: Szalontay pályacsúcsot tekert, szlovén tripla a nemzetközi versenyen

Kerékpár
2025.09.03. 20:05

Pályakerékpáros-vb: Szalontay nem jutott nyolcaddöntőbe a sprintversenyben

Kerékpár
2024.10.19. 14:30

Tour de France: Pogacar megállíthatatlan, ő nyerte meg a pénteki hegyi befutót

Kerékpár
2024.07.19. 16:55

Tour: először nyert Anthony Turgis háromhetesen szakaszt, Pogacar hiába támadott

Kerékpár
2024.07.07. 18:55

Peák Barnabás harmadik a V4 kerékpárverseny szlovákiai szakaszán

Kerékpár
2024.07.07. 17:19
Ezek is érdekelhetik