Terepkerékpár: a vasárnapi ob-n fedett célegyenes lesz

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.01.05. 11:59
Homokdombok és használaton kívüli csarnok teszik még izgalmasabbá a kerékpárosok január 8-i terepkerékpár (cyclocross) magyar bajnokságát. A férfi- és női mezőnyben rajthoz állnak a hazai legjobbak, akár címvédés is történhet. A szervezők látványos, a szakág minden idők egyik legnépesebb hazai országos bajnokságára számítanak az ILB Factory-CrossArena Cyclocross magyar bajnokság alkalmával.

A szakág vezetése 2016-ban tíz versenyből álló sorozatot alapított, amelynek egyik állomása az országos bajnokság. A vasárnapi versenyen várhatóan rajthoz áll a három címvédő: Búr Zsolt (férfi elit), a hegyikerékpáros olimpikon Benkó Barbara (női elit) és Dina Márton (U23).

A férfiak közt a 2016–2017-es szezonban eddig Búr gyűjtötte a legtöbb győzelmet, de nagyon készül a bajnoki cím visszahódítására a négyszeres bajnok Buruczki Szilárd és Fejes Gábor, valamint – a hasonló karakterű pályán győztes – Pelikán János is.

A nőknél Orosz Anita szorongathatja meg a hatszoros bajnok Benkót, de Kanti Dorottya is hozhat meglepetést.

U23-ban szoros verseny várható: a Dina testvérek, Márton és Dániel csatájába Borsos Benedek és az országúti menő Rózsa Balázs szólhat bele.

A szervező CoffeeRide SE a harmadik versenyét rendezi a két korábbi városligeti cyclocross-viadal után.

A pályát az egykori Nagyvásártelep csarnokában és körülötte, a Csepel-rakpart és a Soroksári út között építik ki, melynek jellegét a sok homokos szakasz, valamint a fedett célegyenes adja. Ilyen méretű fedett rész cyclocross pályán még nem volt itthon, a 250 méter hosszú épület nagy része ki lesz használva. A különleges hangulat az elhagyatott csarnoknak lesz köszönhető, ami több extrémsport-rendezvénynek, drift-versenynek adott otthont korábban.

A pályát a homokos szekciók nehezítik. Két nagyobb homokdomb lesz a nyomvonalban: az egyiket kétszer, a másikat egyszer kell megmászni. Ezek karakterükben a legendás koksijde-i cyclocross világkupapályára hasonlítanak. Az utolsó futam az eliteké, előtte gyerekfutam is lesz rövidített, könnyített pályán, valamint az „amatőrök” is kipróbálhatják magukat a hobbifutam résztvevőjeként.

A szervezők elmondása alapján már most több nevezőjük van, mint bármelyik, közelmúltban rendezett ob-n, így az egyik legnépesebb cyclocross országos bajnokság várható vasárnap.

Bővebb információk: crossarena.hu és Facebook/CrossArena.

Legfrissebb hírek

Mathieu van der Poel a világbajnokságon is állta a sarat

Kerékpár
2026.02.01. 16:50

Vas Blanka negyedik lett a terepkerékpáros-világbajnokságon

Kerékpár
2026.01.31. 16:13

Terepkerékpár: Vas Barnabás hatodik lett a hollandiai U23-as vb-n

Utánpótlássport
2026.01.31. 14:49

Terepkerékpár-világkupa: Vas Blanka harmincharmadik lett Hoogerheidében

Kerékpár
2026.01.25. 15:31

Terepkerékpár-vk: Vas Blanka hatodik lett Maasmechelenben

Kerékpár
2026.01.24. 15:44

Terepkerékpár-ob: Bruchner Regina és Takács Zsombor a bajnok

Kerékpár
2026.01.11. 18:31

Nagyot bukott, véget ért a háromszoros világbajnok kerékpáros idénye

Kerékpár
2026.01.03. 12:36

Negyedik hellyel zárta az évet Vas Blanka

Kerékpár
2025.12.30. 20:38
Ezek is érdekelhetik