Erste Liga: magabiztos sikerrel zárta az évet az UTE

Cs. B.Cs. B.
2021.12.30. 20:14
Magabiztos sikerrel zárta az évet az UTE (Fotó: Jani Martin)
A Csíkszereda 7–2-re kiütötte a Gyergyót, míg az Újpest magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a MAC Újbuda felett a jégkorong Erste Liga idei utolsó játéknapján.

Egyre nő a szakadék a dobogósok és a középmezőny között: az év utolsó Erste Liga-meccsein az élboly minden tagja hozta az elvártat. Az Újpest parádés védekezéssel semlegesítette a MAC támadóit, csak az utolsó harmadban nyílt ki az olló, amikor az újbudaiak már fejvesztve kergették az eredményt. A Fradi a Titánok elleni kötelező győzelemmel továbbra is tapad az éllovas Csíkszeredára, amely nagy pofont osztott ki a forduló székely derbijén a Gyergyónak, nagyrészt pazar emberelőnyös játékának köszönhetően. Az alsóházban 14 meccse nyeretlen a Győr, a DVTK szétlövéses sikerével közelít a rájátszást érő helyekhez.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

ÚJPEST–
MAC HKB ÚJBUDA 3–0 (1–0, 0–0, 2–0)
Megyeri út, 968
néző. V: Pálkövi Botond, Mach, Korbuly, Kövesi.
ÚJPEST: RAJNA – STADEL (1), POKORNYI / Kiss D., JAGO (1) / Varga A., Ph. Kiss – Németh A., SUTER, KISS P. 1 / Coatta 1, Benk (1), Just / Robichaud, Csergő, Zsigmond / Kovács S. 1, Balogh B. (1), Nemes. Edző: Virág Csaba
MAC: BÁLIZS – Pozsgai, Csollák / Garát, Dóczi / Tóth Gergely, Macaulay / K. Varga – Izacky, Schlekmann, Dansereau / Tóth R., Kreisz B., Stevens / Ritter, Molnár B., Djumic / Strenk, Ádám, Pápa. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 48–39. Gól – emberelőnyből 4/0, ill. 4/0
Virág Csaba: – Sokkal jobban játszottunk, mint az előző két mérkőzésen, nyilván a hazai pálya impulzusa is kellett ehhez. Nyomás alá tudtuk helyezni a MAC-ot, sokat támadtunk, kimondottan tetszett, ahogy támadásból védekezésbe váltottunk. Mindkét kapus pazar formában védett, emelte a mérkőzés színvonalát.
Kangyal Balázs: – Az utóbbi két egymás elleni mérkőzésen mi lőttünk többször kapura, ezúttal nem így volt. Adódtak nagy helyzeteink, de mindkét kapus válogatott formában védett, ők voltak a mezőny legjobbjai. Leginkább az emberelőnyök kihasználása nem megy mostanában, hokink hatékonysága hagy kívánnivalót maga után, ez egyértelmű volt ezen a mérkőzésen is.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 7–2 (3–1, 1–1, 3–0)
Csíkszereda, 1100 néző. V: Csata (romániai), Radu, Filip, Gherghies (románok).
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Milam, O'Connor / KULJAS 1 (2), Salló A. / Kubát, Péter B. 1 (1) / Reisz, Gecse – Sofron, Rokaly Sz., Rokaly N. / BECZE T. (4), STACH 1 (3), SZKACSKOV 3 / Fodor Cs. (2), Casaneanu 1, Láday / Farkas T., Részegh T. (1), Bíró T. Edző: Rico Rossi
GYERGYÓ: Ruczuj / Demeter – Kozma Zs. 1, Haaranen (1) / Saari, Ferencz-Csibi / Tódor, Fejes (1) / Györfy, Sándor-Székely – Császár, B. Orbán, BODÓ (2) / Sárpátki, Vincze P., Tranca / Szabó K., Szigeti, Sylvestre 1 / Silló, DiDiomete, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 46–24. Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 5/0
Rico Rossi: – Jó volt nézni, ahogy játszottunk, mi voltunk a jobb csapat. Remek játékkal rukkoltunk ki, a fiúkon pedig látszott, hogy jól érzik magukat a jégen. Nagyszerű volt ilyen sok embert látni a lelátón, a szurkolókon is érződött, hogy élvezték az összecsapást.
Szilassy Zoltán: – Az idény legrosszabb napja volt. Ilyen sok kiállítást nem lehet megengedni a Csíkszereda ellen, ráadásul az emberhátrányos játékban sem végeztük jól a feladatunkat. A bulik elhozatalában szintén gyengék voltunk, nem éreztük a távolságot, a szabad korongokból szinte semmit sem szereztünk meg.

FTC-TELEKOM–TITÁNOK 5–2 (2–1, 0–0, 3–1)
Tüskecsarnok, 455
néző. V: Kincses, Gangel, Mizsák, Bedő.
FTC: Arany – Boros, Kärmeniemi (1) / McFadden, SEREGÉLY MÁTÉ (2) / Bán, Sarcia – KÓGER D. 2, Somogyi B. (1), NAGY G. 2 (1) / Fowlie 1, Tóth A. (1), Pavuk (1) / Farkas S., Roczanov, Galántai / Komáromy. Edző: Fodor Szabolcs
TITÁNOK: Belomojev – Dolinar, Mingazov / Dobmayer, Farkas B., Kóger B., Asztrakancev / Nochta, Molnár G. (1) – Dudkin (1), Lundin (1), AMBRUS G. 1 / NAGY Á. 1, Alapi, Ambrus Cs. (1) / Mayer, Fekete, Dézsi Barnabás / Jábor, Rózsahegyi. Megbízott edző: Arany Máté
Kapura lövések: 48–19. Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 10/1
Fodor Szabolcs: – Sokáig szoros volt az állás, de ez a sok emberhátrány miatt is volt, a második harmadban szinte végig mínuszban voltunk. Jó volt a hátrányos védekezésünk, egy gólt kaptunk három az ötben, de ez előfordul. Az utolsó harmad döntötte el a meccset, úgy jöttünk ki a záró húsz percre, hogy ez az idén az utolsó harmadunk és úgy hokizzunk, ahogy csodálatos közönségünk megérdemli.
Arany Máté: – Nagy fegyvertény, hogy meccsben tudtunk maradni, sőt a második harmadban megvolt a lehetőségünk, hogy fordítsunk. Jó letámadást kértünk a srácoktól, valamint azt, hogy hibára késztessük az ellenfelet, sajnos ennek épp az ellenkezője történt. Mi nyíltunk meg kissé, és néhány egyéni hibának is meglett az eredménye.

DVTK JEGESMEDVÉK–DAB 4–3 (0–2, 2–1, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Miskolc, 600 néző. V: Rencz, Kókai, Vincze P., Muzsik.
DVTK: DUSCHEK – Vojtkó (1), Szirányi B. / Illés, Doetzel / Kiss R., Kamarási – Walker, GALANISZ, Mihalik 1 / Galajda, Mattyasovszky, LÖVEI 1 / Ritó (1), Miskolczi (1), Farkas M. / PECSÉT 1, Károly (1). Megbízott edző: Rusznyák Szilárd
DAB: KRAJCOVIC – Bubnov, Pozsár / Benke, Bobcek (1) / Erdély B., Szécsi / Druja, Tkacsenko – Szappanos, Kabatajev, Tamás / Németh P. 1, TÖRÖK 1 (1), SZŰCS I. 1 (1) / Pinczés, Németh Á., Gebei G. / Lőczi, Marosi. Megbízott edző: Azari Zsolt
Kapura lövések: 63–29. Gól emberelőnyből: 5/0, ill. 3/1
Rusznyák Szilárd: – Büszke vagyok a fiúkra, jól helytálltak a mérkőzésen. Az első harmadban is jobbak voltunk, de később rátettünk egy lapáttal, és mindenki hozzátette a magáét a mérkőzéshez. Megtiszteltetés volt, hogy életem első felnőttmeccsét dirigálhattam, helyettesítve a beteg Tokaji Viktor edzőt.
Azari Zsolt: – Elégedettek vagyunk a megszerzett egy ponttal, hiszen Miskolcon mindig nagyon nehéz játszani. A szétlövést lutrinak nevezzük, ebben most a hazaiaknak volt nagyobb szerencséjük.

DEAC–UNI GYŐR ETO HC 3–1 (1–0, 0–0, 2–1)
DEAC: HETÉNYI Z. – Gőz, Klimek / Kloz, Vokla / Sándor F. (1), Jakabfy – Spirko (1), Kulesov (1), Turcotte 1 / Dalecky, NOVOTNY 1 (1), SÁGI MARTIN 1 (1) / Bogesics, Kozma F., Mazzag / Molnár D., Berta, Almási. Edző: György József
GYŐR: SÁGI MÁTÉ – Vas Márk, Lendák / Bukor (1), Kováts M. / Tornyai G., Bugár / Sipák, Béres – Szlama, Schmál, Nagy M. 1 / Bödök, Czakó, Turbucz / Szalma, Páterka, Madácsi / Léránt (1), Mesterházy, Majoross B.    Edző: Ladányi Balázs
Debrecen, 450 néző. V: Salánki, Pálkövi Kedves, Szabó D. Kapura lövések: 51–33. Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 7/1
Kecskeméti Áron, pályaedző: – Aki ránéz a tabellára, sejtheti, mennyire fontos volt számunkra az összecsapás. A harmadik harmadig a kezünkben tartottuk a meccset, ekkor azonban sok fölösleges, buta szabálytalanságot elkövetve megadtuk az esélyt a Győrnek a felzárkózásra. Szerencsére Hetényi Zoli védte a kapunkat.
Ladányi Balázs: – Nagyon jól küzdöttünk, de igazán csak a harmadik harmadban volt esélyünk. Amikor már elhittük, hogy lehet keresnivalónk, kaptunk egy újabb „touchdown gólt”, ezzel megint távol kerültünk a pontszerzéstől. Sokat hibázunk, gólokat adtunk ajándékba az ellenfélnek...

1. Sport Club Csíkszereda 28 19 2 3 4 133–79 +54 64
2. FTC-Telekom 27 20 1 2 4 96–43 +53 64
3. UTE 29 15 7 2 5 90–52 +38 61
4. Gyergyói Hoki Klub 25 15 3 7 107–85 +22 51
5. MAC HKB Újbuda 26 13 2 4 7 96–72 +24 47
6. Brasov Wolves 27 13 3 11 100–94 +6 42
7. DEAC 28 10 2 3 13 97–97 0 37
8. UNI Győr ETO HC 26 7 3 16 74–91 –17 24