EBEL: a felzárkózó Fehérvár legyőzte az Innsbruckot

2017.12.21. 21:19
A Fehérvár AV 19 3–2-re legyőzte az Innsbruckot az EBEL csütörtöki játéknapján. A magyar csapat a győzelmével feljött a 9. helyre.

A győztes gólt Jeff Lovecchio szerezte, Antonin Manavian egy gólt és két gólpasszt jegyzett, Macmillan Carruth kapus 31 lövésből 29-et hárított.

A Fehérvár 25-ször lőtt kapura – érdekesség, hogy a 2. harmad a 12:8-as lövési arány ellenére 0–1 lett, a harmadik pedig 5:12 ellenére 2–1.

JÉGKORONG
EBEL
FEHÉRVÁR AV19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 3–2
(1–0, 0–1, 2–1)
Székesfehérvár, 2956
néző. V: Konc (szlovák), Smetana (osztrák), Kacej (szlovák), Németh M.
FEHÉRVÁR:
CARRUTH
Stipsicz, Vidmar – Uotila, MANAVIAN 1 (1) – Harty (1), Szabó D. – Szaller
Kóger D., Hári J., Erdély – LOVECCHIO 1 (1), LATENDRESSE (1), Gilbert – LUTTINEN 1, Reisz (1), Vincze P. – Szabó K., Kocsis, Kiss Zs.
Edző:
Hannu Järvenpää
INNSBRUCK:
Nechvatál
Pedevilla, Stach – Lindner, Oullet-Blain – Guimond, Wehrs – Nussbaumer
Bishop, Spurgeon 1, LAMMERS (1) – YOGAN 1 (1), CLARK (1), Sedivy – Poulsen, Schennach, Schramm – Bär, Teschauer, Paulweber
Edző:
Rob Pallin
Kiállítások:
12, ill. 12 perc
Hannu Järvenpää: –
Elég defenzíven játszottunk, de amikor lehetőséghez jutottunk elöl, akkor ki is használtuk. Az Innsbruck erős, a támadójátéka főleg, mégis megtaláltuk a győzelemhez vezető utat, úgyhogy nagyon örülünk, hogy sikerélménnyel kezdhetjük az ünnepeket. Remélem, a játékosaim ki tudják pihenni magukat, és feltöltődve folytathatjuk.
Rob Pallin: –
Carruth nagyon jó kapus, két szólónkat is hárította a harmadik harmadban, ő jelentette a különbséget. A Fehérvár két szerencsés találatot is szerzett, az egyikbe LoVecchio ért bele, a másik a mi védőnk ütőjéről ment be. De ez van, ez az egyik legnehezebb helyszín a ligában, ráadásul előző este még Bécsben játszottunk kemény meccset, úgyhogy nem szólhatok egy szót sem a fiúkra.

A másik csütörtöki mérkőzésen: Medvescak Zagreb–Dornbirn 2–5

Pénteken játsszák: Znojmo–Villach, Linz–Salzburg, Klagenfurt–Vienna Capitals, Bozen Südtirol–Graz

1. Vienna 29 21 3 5 95–57 +38 66
2. Linz 30 16 2 3 9 104–83 +21 55
3. Klagenfurt 30 17 1 1 11 81–68 +13 54
4. Salzburg 30 15 3 12 105–86 +19 51
5. Dornbirn 31 12 3 4 12 91–89 +2 46
6. Innsbruck 31 12 3 3 13 99–95 +4 45