Jégkorong-vb: „3-0-nál elhitték, hogy ez könnyű győzelem lesz”

2013.04.16. 15:01
Jégkorongos szakértőnk, a volt válogatott Pindák László sok összetevőre vezette vissza a Dél-Korea elleni váratlan, szétlövéses (5–4) vereséget a Budapesten zajló divízió 1/A-s világbajnokság második fordulójában. A Ferencváros örökös bajnoka, az MTK fiataljainak edzője szerint háromgólos előnyünk tudatában csapatunk abba a hibába esett, hogy könnyű győzelmet várt, miközben az ázsiai ellenfél már addig sem játszott rosszul, és megtalálta a taktikánk ellenszerét.

„A britek elleni nyitány sem volt egyszerű, de ebben a kiegyenlített halálcsoportban erre számítottunk. Itt senki nem adja olcsón a bőrét, de még drágán sem nagyon – mondta Pindák László. – Szuper Levi a kapuban kitartott, és a védelem is elfogadhatóan teljesített, a győztes bemutatkozás után különösen kár volt a hétfői vereségét. Amely meglátásom szerint sok összetevős. Szerintem a fiúk három nullás vezetésünknél abba a hibába estek, hogy elhitték: ez könnyű győzelem lesz. Miközben a dél-koreaiak már addig is jók voltak, ráadásul leolvasták a taktikánkat. Állandóan az üres területre indították be a gyors embereiket, akik aztán szétkoriztak minket. A kapu előtti védekezésünk egyenesen katasztrofális volt, de a tervezett letámadásunk sem működött. Elöl egyre inkább elfogyott az ötlet és az önbizalom, belőttük a korongot a dél-koreai harmadba, de nem tudtuk megtartani. Később visszaálltunk védekezésben a két védőre, de addigra az ellenfél már lendületbe jött, így az sem igazán működött. Nem segítette a játékunkat, hogy fölösleges szabálytalanságokért kaptunk kiállításokat, amik ezen a szinten végzetesek. Az ázsiaiak szépen bepörgették magukat, megjött az önbizalmuk, és nemcsak a győzelem lett végül az övék, hanem a meccs utolsó szakaszában már egyértelműen az ő akaratuk és elképzelésük érvényesült. A harmadik harmadban indokoltnak tartottam volna a szövetségi kapitány részéről az időkérést, de a két dél-koreai sérülés és a palánk javítása miatt eleve percekre állt a játék, akár ott is lehetett volna rendet tenni a fejekben. Eddig sem volt könnyű a dolgunk, de mostantól kimondottan nehéz lett, a következő két meccsen a favoritok ellen játszunk, kíváncsian várom, mire leszünk képesek, és mennyire tudunk kiegyenesedni, visszatalálni önmagukhoz.”Pindák László. – Szuper Levi a kapuban kitartott, és a védelem is elfogadhatóan teljesített, a győztes bemutatkozás után különösen kár volt a hétfői vereségét. Amely meglátásom szerint sok összetevős. Szerintem a fiúk három nullás vezetésünknél abba a hibába estek, hogy elhitték: ez könnyű győzelem lesz. Miközben a dél-koreaiak már addig is jók voltak, ráadásul leolvasták a taktikánkat. Állandóan az üres területre indították be a gyors embereiket, akik aztán szétkoriztak minket. A kapu előtti védekezésünk egyenesen katasztrofális volt, de a tervezett letámadásunk sem működött. Elöl egyre inkább elfogyott az ötlet és az önbizalom, belőttük a korongot a dél-koreai harmadba, de nem tudtuk megtartani. Később visszaálltunk védekezésben a két védőre, de addigra az ellenfél már lendületbe jött, így az sem igazán működött. Nem segítette a játékunkat, hogy fölösleges szabálytalanságokért kaptunk kiállításokat, amik ezen a szinten végzetesek. Az ázsiaiak szépen bepörgették magukat, megjött az önbizalmuk, és nemcsak a győzelem lett végül az övék, hanem a meccs utolsó szakaszában már egyértelműen az ő akaratuk és elképzelésük érvényesült. A harmadik harmadban indokoltnak tartottam volna a szövetségi kapitány részéről az időkérést, de a két dél-koreai sérülés és a palánk javítása miatt eleve percekre állt a játék, akár ott is lehetett volna rendet tenni a fejekben. Eddig sem volt könnyű a dolgunk, de mostantól kimondottan nehéz lett, a következő két meccsen a favoritok ellen játszunk, kíváncsian várom, mire leszünk képesek, és mennyire tudunk kiegyenesedni, visszatalálni önmagukhoz.”