Csak otthon nem megy: a Capitals New Yorkban győzött a Rangers ellen

Vágólapra másolva!
2009.04.21. 08:51
Címkék
A Washington Capitals két hazai vereség után New Yorkban legyőzte a Rangerst az NHL rájátszásában. A fővárosiaknál nagyszerű teljesítményt nyújtott a 33 alkalommal védő, 20 éves Szimeon Varlamov kapus a 4–0-ra megnyert mérkőzésen. A Boston Bruins ismét megverte a Canadienst: ezúttal 4–2-re nyert, így csak egy sikerre van a továbbjutástól. A Flames is 4–2-re győzött a Blackhawks elleni találkozón.
Szjomin kétszer is betalált a Rangers ellen
Fotó: Reuters
Szjomin kétszer is betalált a Rangers ellen
Szjomin kétszer is betalált a Rangers ellen
Fotó: Reuters
Szjomin kétszer is betalált a Rangers ellen

A Capitals számára rémálomszerűen kezdődött az NHL rájátszása: az alapszakaszt a Keleti főcsoport második helyén záró csapat első két mérkőzését elveszítette a fővárosban a New York Rangers ellen.

Ám idegenben már másképp alakultak a dolgok. A Capitals kapujában a második mérkőzésen Jose Theodore-t váltó 20 éves Szimeon Varlamov az előző meccsen is jól védett, de ezúttal nem kapott gólt a találkozón, és 33 alkalommal mentett a 4–0-ra megnyert összecsapáson.

„Nagyon fontos a playoffban, hogy a kapus a lehető legtöbbet hozza ki magából. Ha a kapus kiválóan játszik, az az egész csapatnak magabiztosságot ad. Tisztában vagyok vele, hogy mekkora érték az együttesnek egy jó kapus” – mondta a mérkőzés egyik legjobbja, Varlamov.

A találkozó első két gólját Alekszandr Szjomin szerezte az első harmadban, majd Brooks Laich és Tom Poti is vállalt egy-egy találatot. Alekszandr Ovecskin nem talált be a mérkőzésen, de két gólpasszt adott.

A negyedik összecsapást is New Yorkban rendezik, amelyen – hasonló teljesítménnyel – egyenlíthet a Capitals az izgalmas párharcban.

A Bruins és a Canadiens párharca már nem ilyen izgalmas: az alapszakaszban a Keleti főcsoport élén záró bostoniak a harmadik mérkőzést is megnyerték, így már csak egy győzelemre vannak a továbbjutástól.

Pedig a Canadiens szerzett vezetést, majd sokáig 2–2-re állt a találkozó, ám a második harmad végén Michael Ryder góljával egygólos előnyhöz jutott a Bruins, majd a meccs utolsó pillanataiban Chuck Kobasew állította be a 4–2-es végeredményt.

A Calgary is 4–2-re győzött a Blackhawks elleni első hazai mérkőzésén, amely után a Blackhawks 2–1-re vezet az egyik csapat negyedik győzeleméig tartó párharcban.

NHL, RÁJÁTSZÁS

KELETI FŐCSOPORT
Montreal Canadiens (8.)–Boston Bruins (1.) 2–4
  • Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Bruins javára
New York Rangers (7.)–Washington Capitals (2.) 0–4
  • Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Rangers javára

NYUGATI FŐCSOPORT
Calgary Flames (5.)–Chicago Blackhawks (4.) 4–2
  • Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Blackhawks javára
Legfrissebb hírek

Australian Open: Babos Tímeát elbúcsúztatták a szervezők

Tenisz
13 perce

Djokovics a második meccsén sem veszített szettet az Australian Openen

Tenisz
17 perce

A 120 éve született Sebes Gusztáv a sikerrel is összefonódott

Népsport
44 perce

Marco Rossi: Ha az MLSZ úgy ítéli meg, hogy a kudarc okot ad a felmentésemre, elfogadtam volna – VIDEÓ

Magyar válogatott
53 perce

Stollár Fannyék bejutottak a páros második fordulójába az Australian Openen

Tenisz
1 órája

NHL: szétlövéssel kikapott a Colorado Lukas Dostal nagy éjszakáján

Amerikai sportok
1 órája

Negyvenhat százalék esélye van a Ferencvárosnak, hogy egyenes ágon nyolcaddöntőbe jusson

Európa-liga
1 órája

NBA: Gilgeous-Alexander 40 pontot dobott, szürreális este New Yorkban

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik