A helyzet az kevés: a listavezető szlovének sima győzelmet arattak

2007.12.21. 21:55
Az Erste Bank Liga, az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszának 32. fordulójában az Alba Volán hazai pályán háromgólos vereséget szenvedett a listavezető szlovén Jesenice gárdájától. A listavezető 21. győzelmét aratta a bajnokságban, a Volán 23. alkalommal szenvedett vereséget.
Hiába védett jól Budai Krisztián, a fehérvári helyzetek ezúttal kimaradtak
Czagány Balázs

Paul Healey az 57. másodpercben talált a hazaiak kapujába, igaz nem önszántából: a vendégek vezető gólja előtt Vaszjunyin Artyom hibázott nagyot a fehérvári kapu előtt.

A folytatásban aztán hiába jöttek az előnyök, egyik csapat sem tudta azokat gólra váltani. Persze, ezen aligha csodálkozhattunk, lévén a liga két leggyengébb előnyértékesítője éppen a Volán (14.29 százalék) és a Jesenice (11.98 százalék). Azt azért tegyük hozzá, a szlovének a hátrányok kibekkelésében is a legjobbak (88.55 százalék)…

Így viszont csupán helyzetekig jutottak a felek, a hálók érintetlenek maradtak.

Végül aztán a 26. percben a svéd Markus Matthiasson mégis gólra váltott egy kiállítást, miközben a fehérváriak kettős emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak.

A jó formát mutató Palkovics Krisztián ezúttal is rendszerint érkezett ugyan - már 19 gólnál jár -, a szlovének ellen az 50. percben talált be, de a hátralévő tíz percben csoda már nem történt, a vendégek pedig három másodperccel a vége előtt, már üres kapuba betalálva, beállították a végeredményt.

A forduló többi mérkőzése közül számunkra különösen érdekes az Innsbruck idegenbeli 6-3-s veresége a Klagenfurt ellen, hiszen a vesztes együttes szakvezetője, Pat Cortina minden bizonnyal elköszön csapatától. A magyar válogatott mellett szövetségi kapitányként párhuzamosan dolgozó szakember az elmúlt hetek eredménytelenségének ismeretében győzelmi kényszerben játszott együttesével, de kikaptak. A hazaiak a 3. percben szereztek vezetést, majd a rákövetkező percben meg is duplázták előnyüket a vendégek ellen.

ERSTE BANK LIGA, OSZTRÁK ÉLVONALBELI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 32. FORDULÓ:

ALBA VOLÁN-JESENICE 1-4 (0-1, 0-2, 1-0)
Székesfehérvár, 1700 néző, V: Winter, Falkner, Hollenstein (osztrákok)
ALBA VOLÁN: BUDAI – Horváth A., Tokaji, PALKOVICS, Ocskay, Benk, Allen, Galvins, Vaszjunyin, Majoross, Kovács Cs., Ondrejcik, Kangyal, Sofron, MacSweyn, Stastny, Svasznek, Fodor, Gröschl, Rajz
JESENICE: KRISTAN – Varl, Robar, MATTHIASSON, Bekar, STRÖMBERG, Rebolj, Vidmar, Poloncic, Golicic, Healey, Dervaric, Kranjc, Terlikar, Hafner, Zagar, Manfreda, Jakopic, Hebar
Gólok: 00:57: Healey (0-1). 25.45: Matthiasson (Bekar – emberelőny, 0-2). 39:02: Golocic (Poloncic, 0-3). 49:14: Palkovics (Ocskay, Benk, 1-3). 59:57: Strömberg (Matthiasson – üres kapu, 1-4)
Kiállítások: 16, ill. 10 perc+20 perc fegyelmi (Healey, Varl)