Reuters
A vendégek kapusa, Tomas Vokoun (Florida Panthers) védi Alekszej Kovaljev (Montreal Canadiens) büntetőjét a szétlövésben
Reuters
A vendégek kapusa, Tomas Vokoun (Florida Panthers) védi Alekszej Kovaljev (Montreal Canadiens) büntetőjét a szétlövésben
Gólt nem, csak 21 kapuralövést hozott az első harmad Philadelphiában, ahol annak ellenére a hazai csapat volt az aktívabb - a Flyers játékosai 12-szer próbálkoztak -, hogy három kisbüntetést is összeszedtek időközben.
A második felvonásban aztán a házigazdák jelentősen javítottak a hatékonyságukon: 14 lövésükből három célba talált, így lényegében el is dőlt a találkozó. Első góljukat 1:21 perccel a harmad kezdése után szerezték, majd a játékrész közepén 34 másodperc alatt kétszer is eredményesek voltak, padlóra küldve ezzel egyébként is tanácstalan ellenfelüket.
A vendégek a zárórészben nagy erőket mozgósítottak legalább a szépítő találat megszerzéséért, de a találkozón összesen 31 lövést hárító Martin Biron nem adta meg magát. Ráadásul a Flyers újabb találatával már-már kiütéses vereséget mért a Thrashers csapatára.
A philadelphiai összecsapásnál sokkal több izgalmat tartogatott a játéknap másik három mérkőzése.
Montrealban például a hazaiak Alekszej Kovaljov révén hiába szereztek vezetést a harmadik perc végén és produkáltak lehengerlő első harmadot - 15-4 volt a kapuralövési mutató a javukra -, az egész találkozón kissé passzív Florida tizenegy másodperccel(!) a találkozó vége előtt egyenlített.
És hiába védett a találkozón 24 alkalommal Cristobal Huet, majd a büntetőpárbajban is kétszer, a harmadik párban Jozef Stumpel betalált a kapujába és ez elég volt a vendégek győzelméhez, hiszen a hazaiak 36 kapuralövését és három büntetőjét is hárítani tudta Tomas Vokoun.
Nem a kapusokról, legalábbis a kezdőkről szólt viszont a Colorado-Calgary találkozó, amelyen a vendégek príma kis első harmadot produkáltak, hiszen az első szünetre háromgólos előnyre tettek szert. Tíz lövésre volt szükségük a tetemes előny megszerzéséhez, míg a hazaiak tizenöt kísérlete is céltalannak bizonyult.
A második harmadban aztán poraiból támadt fel a vendéglátó gárda, amely Jarome Iginla aznapi második találatával már négygólos hátrányba került, ám a játékrész végére kiegyenlített.
A Calgary 4-0 után túl korán örült a győzelemnek, hiszen negyedik góljukat követően a hazaiak 13 másodperc alatt szépítettek és ez felszakította utóbbi csapatban a gátakat.
Itt azért jegyezzük meg, hogy a 12 lövésből négy gólt kapó kezdőkapus, Peter Budaj ekkor átadta a helyét csapattársának, Jose Theodore-nak, aki azt követően 17 lövést hárított, és a kispadról érkezve ezzel kiérdemelte a mérkőzés MVP-je büszke címet.
Mivel a befejező játékrészben és a hosszabbításban az eredmény már nem változott, jöhetett a szétlövés. A Colorado első két büntetője sikeres volt, ezzel el is dőlt a párbaj, amelyet 2-1-re, a találkozót végül 5-4-re nyerte az Avalanche.
Los Angelesben nem tartogatott ilyen fordulatokat az összecsapás: a Minnesota az első és a második játékrészben is megszerezte a vezetést, de a Kings mindkétszer egyenlített.
Csak a leosztás változott a harmadik harmadban, amikor az általunk is jól ismert szlovén Anze Kopitar a hazaiaknak szerzett előnyt, de azt meg Brian Rolston egalizálta. A másik két túlórás találkozóhoz hasonlóan itt sem született gól a ráadásban, jöhettek a büntetők.
Miután mindhárom LA-játékos betalált, Pavol Demitra viszont hibázott a második körben, a harmadik vendégjátékosra már szükség sem volt.
NHL, ÉSZAK-AMERIKAI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG:
ALAPSZAKASZ, 12. JÁTÉKNAP: Los Angeles Kings - Minnesota Wild | 4-3-szétlövésssel |
Philadelphia Flyers - Atlanta Thrashers | 4-0 |
Montreal Canadiens - Florida Panthers | 1-2-szétlövésssel |
Colorado Avalanche - Calgary Flames | 5-4-szétlövésssel |