Ligue 1: a Monaco már az első félidőben elintézte a PSG-t

K. Zs.K. Zs.
2023.02.11. 19:09
Wissam Ben Yedder a második gólját lövi (Fotó: AFP)
A Monaco korán kétgólos előnyt szerzett, és 3–1-re le is győzte a Paris Saint-Germaint a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójának szombat kora esti rangadóján.

A PSG nemcsak Kylian Mbappét és Lionel Messit, hanem Marco Verrattit, Nordi Mukielét, Fabián Ruizt és Renato Sanchest is nélkülözte sérülés miatt, ezt figyelembe véve nem számíthatott könnyű mérkőzésre a hercegségben. Már a 4. percben jött is az első hazai gól: Youssouf Fofana játszott középre a jobb oldalról, és kisebb kavarodás végén Alekszandr Golovin lőtt a párizsi kapuba, 1–0. (VIDEÓ ITT!)

Az alkalmi párizsi védelem sérülékenysége még egyszer bebizonyosodott az első húsz percben: a mindössze 17 éves El Chadaille Bitshiabu a saját kapuja felé vezetgette a labdát, Krépin Diatta némi viaskodás után elpöckölte előle, és Wissam Ben Yedder élt a lehetőséggel, közelről a kapuba lőtt, 2–0. (VIDEÓ ITT!)

A párizsiak játéka nem igazán állt össze, de szép Carlos Soler, Juan Bernat bal oldali akció végén az ifjú Warren Zaïre-Emery közelről szépített, 2–1. (VIDEÓ ITT!)

Egy kis stat: a 16 éves és 11 hónapos Zaïre-Emery a francia élvonal harmadik legfiatalabb gólszerzője az elmúlt negyven évben. (Stats Foot)

A szünetre aztán visszaállt a kétgólos különbség: a leshatárról kilépő Ben Yedder lerázta Juan Bernatot, és elegánsan a kapuba helyezett, 3–1. (VIDEÓ ITT!)

Egy kis stat: amióta a PSG katari tulajdonban van, Wissam Ben Yedder lőtte/fejelte a legtöbb gólt a párizsi csapatnak tétmérkőzésen: kilencet. (Stats Foot)

A második félidőben nem született gól, a Monaco megőrizte előnyét, és sorozatban a harmadik bajnoki győzelmét ünnepelhette.

A Marseille-től elszenvedett kupavereség után újabb kudarcélményt emészteni kénytelen párizsi szurkolók – a több nagy védést bemutató Gianluigi Donnarumma jó formáján túl – legfeljebb abban találhatnak vigaszt, hogy két hónapos kihagyás után az utolsó tíz percre beszállt világbajnok védőjük, Presnel Kimpembe.

Ami Messit illeti, Christophe Galtier vezetőedző szerint hétfőn edzésbe áll az argentin világbajnok, és pályára lép a Bayern München elleni kedd esti BL-nyolcaddöntőben.