Chile megtette, amit kellett, nyomás alatt a spanyolok

2014.06.13. 23:54
A jól kezdő chileiek visszaverték a Tim Cahill vezette ausztrál feltámadást (Fotó: Action Images)
A B-csoport mai második mérkőzésén Chile és Ausztrália küzdött meg egymással. A remekül kezdő chileiek a 14. percben már két góllal vezettek, de utána behúzták a féket, ezért az ausztrálok Cahill révén szépítettek, majd szorongattak az egyenlítésért. Nem sikerült, ráadásul a 92. percben Chile megadta a kegyelemdöfést.

Hollandia Spanyolország ellen aratott 5–1-es sikerét követően Chile és Ausztrália esélyt kapott arra, hogy a címvédő elé kerüljön a csoportjában. A lehetőség a még mindig nem százszázalékos Arturo Vidalt is bevető dél-amerikai csapatot dobta fel jobban, a B-csoport nem is olyan titkos favoritja az első negyedórában kétgólos előnyt szerzett.

A 11. percben egy türelmesen épített akció végén egy hosszú passzra Charles Aranguiz csapott le az alapvonalnál, a kapujából kifutó Mathew Ryan kapus mellől középre ívelt, ahol Eduardo Vargas hiába ugrott fel fejelni, nem érte el a labdát, amely a mellette álló Alexis Sánchez elé pattant, és a Barcelona támadója négy méterről a kapuba lőtt (1–0).

Az ausztrálok fel sem ocsúdhattak, máris újabb gól esett: Sánchez hozta fel a labdát a sárga mezesek térfelének közepén, a tizenhatoshoz érve balra fordult, ahol Jorge Valdiviához passzolt, és az üresen álló középpályás 15 méterről pazarul helyezett a jobb felső sarokba (2–0).

Sánchez három perc alatt gólt és gólpasszt jegyzett, ő az első chilei, akinek ez egy meccsen sikerült, ráadásul Chile hét vb-meccs után először egynél több gólig jutott.

Az ausztrálok nagyon mélyre kerültek, egyértelmű osztálykülönbséget lehetett érezni a két csapat között. Aztán a 35. percben a semmiből jött a szépítő gól: Ivan Franjic ment el a jobb szélen, középre ívelt labdáját a Gary Medel fölé emelkedő Tim Cahill a kapuba bólintotta – az ausztrál a harmadik világbajnokságán a negyedik gólját szerezte, és visszahozta Ausztrália reményeit (2–1).

Egy csapásra eltűnt a szintkülönbség a két csapat között, a második félidő elején Cahillék már-már akkora fölényben voltak, mint 45 perccel korábban Alexis Sánchezék. Csakhogy a korán esett gólt les miatt – joggal – nem adta meg az elefántcsontparti játékvezető.

Cahill mellett Mark Bresciano volt veszélyes, míg a túloldalon Sánchez labdája túljutott Claudio Bravo kapuson, de a labdát a gólvonal elől Alex Wilkinson rúgta ki becsúszva – biztos, ami biztos alapon azért a gólbíró-technológiával is megmutatták, hogy a labda alig érte el kívülről a gólvonalat.

Az utolsó húsz percre csökkent az ausztrál nyomás, kiegyenlítődött a játék, de a meccs továbbra is lüktető, izgalmas volt – ha a hollandoktól látott egyéni megmozdulások hiányoztak is.

A végén Chile megtartotta fórját, sőt két csere, Mauricio Pinilla és Jean Beausejour akciója végén utóbbi 20 méteres ballábas lapos lövésével 3–1-re növelte előnyét.

A dél-amerikaiak a korai vezetés után megszerezték a három pontot, amellyel nyomást gyakorol a spanyol válogatottra a két csapat 2. fordulóbeli összecsapásán. Igaz, a címvédő még egyszer aligha játszik ennyire rosszul, így Chilének jobb játékra lesz szüksége.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

VB 2014
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
CHILE–AUSZTRÁLIA 3–1
(2–1)
Cuiabá,
Arena Pantanal, 40 275 néző. Vezette: Doué (elefántcsontparti)
CHILE: Bravo – Mena, Medel, Jara – Isla, Vidal (F. Gutiérrez, 60.), Valdivia (Beausejour, 68.), Aránguiz, Díaz – A. Sánchez, E. Vargas (Pinilla, 88.). Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli
AUSZTRÁLIA: Ryan – Franjic (McGowan, 49.), Davidson, Spiranovic, Wilkinson – Bresciano (Troisi, 78.), Jedinak – Milligan, T. Cahill, Oar (Halloran, 69.) – Leckie. Szövetségi kapitány: Angelos Postecoglou
G: Alexis Sánchez (11.), Valdivia (14.), Beausejour (92.), ill. T. Cahill (35.)

Chile
Kapusok: 1 Claudio Bravo (Real Sociedad – spanyol), 23 Johnny Herrera (Universidad de Chile), 12 Cristopher Toselli (Universidad Católica)
Védők: 3 Miiko Albornoz (Malmö – svéd), 17 Gary Medel (Cardiff City – walesi, PL), 18 Gonzalo Jara (Nottingham Forest – angol), 13 José Rojas (Universidad de Chile), 2 Eugenio Mena (Santos – brazil), 4 Mauricio Isla (Juventus – olasz)
Középpályások: 10 Jorge Valdivia (Palmeiras – brazil), 16 Felipe Gutiérrez (Twente – holland), 19 José Pedro Fuenzalida (Colo-Colo), 5 Francisco Silva (Osasuna – spanyol), 8 Arturo Vidal (Juventus – olasz), 20 Charles Aránguiz (Internacional – brazil), 21 Marcelo Díaz (FC Basel – svájci), 6 Carlos Carmona (Atalanta – olasz)
Támadók: 7 Alexis Sánchez (Barcelona – spanyol), 22 Esteban Paredes (Colo-Colo), 11 Eduardo Vargas (Valencia – spanyol), 15 Jean Beausejour (Wigan Athletic – angol), 9 Mauricio Pinilla (Cagliari – olasz), 14 Fabián Orellana (Celta Vigo – spanyol)
Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli (argentin)

Ausztrália
Kapusok: 1 Mathew Ryan (FC Bruges – belga), 12 Mitchell Langerak (Borussia Dortmund – német), 18 Eugene Galekovic (Adelaide United)
Védők: 3 Jason Davidson (Heracles Almelo – holland), 6 Matthew Spiranovic (Western Sydney Wanderers), 2 Ivan Franjic (Brisbane Roar), 8 Bailey Wright (Preston North End – angol), 19 Ryan McGowan (Santung Luneng Tajsan – kínai), 22 Alex Wilkinson (Csonbuk Hyundai Motors – dél-koreai)
Középpályások: 13 Oliver Bozanic (Luzern – svájci), 23 Mark Bresciano (al-Garafa – katari), 16 James Holland (Austria Wien – osztrák), 15 Mile Jedinak (Crystal Palace – angol), 17 Matt McKay (Brisbane Roar), 5 Mark Milligan (Melbourne Victory), 20 Dario Vidosic (Sion – svájci), 14 James Troisi (Atalanta – olasz), 21 Massimo Luongo (Swindon – angol), 11 Tommy Oar (Utrecht – holland)
Támadók: 4 Tim Cahill (New York Red Bulls – egyesült államokbeli), 7 Mathew Leckie (FSV Frankfurt – német), 10 Ben Halloran (Fortuna Düsseldorf – német), 9 Adam Taggart (Newcastle Jets)
Szövetségi kapitány: Ange Postecoglou