Brazília fél gőzzel is simán győzte le a sereghajtó Perut

2009.04.02. 09:29
Brazília könnyed, 3–0-s győzelmet aratott Peru ellen a dél-amerikai vb-selejtezők 12. fordulójában. A selecao Luis Fabiano duplájával már a félidőben 2–0-ra vezetett, a végeredményt pedig Felipe Melo állította be.
Brazília úgy söpörte félre Perut, ahogy Luis Fabiano Carlos Zambranót
Fotó: Reuters

A 12. forduló előtt Peru lőtte holtversenyben a legkevesebb gólt, és kapta a legtöbbet, így elméletileg nem volt mitől tartania a brazil válogatottnak. Ennek megfelelően alakult a mérkőzés, Dunga csapata ugyanis végig uralta a játékot, és már néhány perc elteltével megszerezhette volna a vezetést, ám Luis Fabiano gólját ekkor még les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A 18. percben viszont már ünnepelhettek a hazaiak, miután a Kaká által kiharcolt büntetőt Luis Fabiano értékesítette. A selecao ezután egyre inkább belejött a játékba, különösen a Kaká, Robinho, Daniel Alves trió volt elemében.

A 27. percben épp a Barca-hátvéd varázsolta Luis Fabianóhoz a labdát, amit a sevillai csatár közelről a hálóba juttatott.

Kétgólos vezetése tudatában visszavett a tempóból a brazil csapat, megelégedett azzal, hogy a középpályán tartja a labdát. Nem is túl gyakran került a peruiakhoz, és akkor sem tudtak veszélyes támadást vezetni.

A második félidő közepén Felipe Melo gondoskodott róla, hogy végképp eldőljön a mérkőzés, két védőn jutott túl nagy lendülettel, mielőtt a kapuba lőtt.

A hátralévő időben még számos helyzete volt a brazil válogatottnak, ezeket azonban nem tudta értékesíteni, így a 3–0-s vereség ellenére Peru számára hízelgő végeredménye született.