Hodgson taktikai diadaláról cikkezik az angol sajtó

Vágólapra másolva!
2012.06.16. 13:52
Címkék
Roy Hodgson angol szövetségi kapitány remekül sakkozott az embereivel; a svédek a „majdnem hősiesség" miatt szomorkodnak; a franciák kék villámcsapást emlegetnek – három részlet rövid lapszemlénkből, amelyet a labdarúgó Európa-bajnokság D-csoportjának két pénteki mérkőzése apropóján készítettünk.

Roy Hodgsonnak még Zlatan Ibrahimovic is gratulált (Fotó: Action Images)
Roy Hodgsonnak még Zlatan Ibrahimovic is gratulált (Fotó: Action Images)
Roy Hodgsonnak még Zlatan Ibrahimovic is gratulált (Fotó: Action Images)
Roy Hodgsonnak még Zlatan Ibrahimovic is gratulált (Fotó: Action Images)
Roy Hodgsonnak még Zlatan Ibrahimovic is gratulált (Fotó: Action Images)

SVÉDORSZÁG–ANGLIA 2–3

„Roy Hodgson átment a taktikai vizsgán – fogalmaz a BBC elemzője, Phil McNulty. – A kapitány munkásságát az alapján ítélik meg, nagy húzásai miképpen hatnak az eredményekre, és meg kell állapítanunk, ezúttal jól döntött a taktika kidolgozásakor, sőt akkor is, amikor úgy tűnt, a dolgok kezdenek rosszra fordulni."

Az elemző egyrészt Andy Carroll kezdőcsapatba állítására, másrészt „a második félidő elejének horrorjának" megválaszolására, a később gólt és gólpasszt adó Theo Walcott becserélésére utalt.

McNulty megjegyzi ugyanakkor, hogy maradt feladat bőven, hiszen az angol csapat védőjátéka enyhén szólva is bizonytalan.

Az Independent – szintén elismerve Hodgson cseréinek kiváló időzítését – külön cikket szentel az ellenfél vezérének, Zlatan Ibrahimovicnak, nem kevés éllel megállapítva: „Ibracadabra megint kudarcot vallott annak bizonyításában, hogy a varázslat több az illuzionizmusnál. Ibrahimovic mindent megtett, de a tehetségét leszólók most egy kicsit hangosabbak lesznek."

A Sun internetes kiadásának sportoldala
A Sun internetes kiadásának sportoldala

A Sun a győztes gólt szerző Danny Welbeck nevével eljátszva érzékelteti, hogy a fiatal támadó visszahozta Angliát a pokolból, míg az első mérkőzés után roppant kritikus Guardian kijevi tudósítója örömmel nyugtázta „Anglia meglepő támadókedvét", illetve azt, hogy sikerült kiszabadulni „az első mérkőzés merev taktikai kagylóhéjából".

A svéd Aftonbladet a „Közel a hőssé váláshoz, és mégis vége" címmel elemzi a svéd válogatott Európa-bajnoki játékát, hozzátéve, hogy a válogatottságtól búcsúzó Olof Mellberg majdnem hős lett, de így is kikaptak az angoloktól.

A szakírók azonban látnak biztató jeleket a csapat játékában. Bár a cikk egy „Három gól, egy elbukott Európa-bajnokság és ezer kérdés" mondattal indul, és elsősorban a szurkolókról beszél, akik kempingekben laknak Ukrajnában, és az éves szabadságukat áldozták fel, hogy ott lehessenek az Eb-n. Értük kellett volna jobb eredményt elérni.

Az értékelés vége az, hogy „nincs pusztulás és sötétség, lesz ez jobb is", valamint hogy a svéd „nem egy nagy futballnemzet, de előreléphet", így Erik Hamrén szövetségi kapitánynak azt ajánlják, hogy építse újra a válogatottat, miután több idősebb játékos kikopik a nemzeti csapatból.

SVÉDORSZÁG–ANGLIA 2–3

UKRAJNA–FRANCIAORSZÁG 0–2

„A kék villámcsapás" – ezzel a szalagcímmel jelent meg a francia sportnapilap, a L'Équipe szombati száma, párhuzamot vonván a hat éve várt francia győzelem és az ukránok elleni mérkőzést majdnem egy órára megszakító viharos időjárás között. A L'Équipe már a címlapján érzékelteti a kellemes pozíciót: az utolsó meccsen a svédek ellen az egygólos vereség is továbbjutást érne.

A L'Équipe címlapja
A L'Équipe címlapja

A lap kiemeli, hogy a csapat jól reagált a vihar miatti kényszerszünetre – munkatársai meg is kérdezték a főszereplőket, mivel töltötték az időt az öltözőben. Laurent Blanc kapitány kezdeti nyugtalanságról, majd higgadt edzőtermi munkáról beszélt.

„Látván az időjárást, tényleg azt hittük, hogy nem folytatódhat a játék. Szinte hihetetlen, hogy a talaj ennyire felszívta a vizet. Le a kalappal a rendezők előtt!" – mondta Alou Diarra.

Philippe Mexes is az összes zavaró körülmény sikeres elhárításáról értekezett, példaként említve, hogy még a francia himnusz, a Marseillaise félbeszakadása sem zökkentette ki őket. „Ha az ütemet talán el is tévesztettük, de énekeltünk tovább."

„A mérkőzés elején még a vihar szakította félbe a játékot, majd a második félidőben újra megjelentek a villámok, de ezúttal már a francia játékosok lábából csaptak elő" – írja a Radio Monte Carlo a sportot kiemelten kezelő honlapja.

„A kékek felszabadultak voltak" – írja címében a Figaro arra utalva, hogy a játékosok megfogadták Laurent Blanc szövetségi kapitány csütörtöki tanácsát, miszerint próbáljanak meg kevésbé görcsösen futballozni, mint az angolok ellen.

Az ukránok a Donbasz Arena átkával foglalkoznak. A nemzeti csapat ugyanis öt mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni a donecki stadionban, kétszer döntetlent játszott, háromszor pedig kikapott.

Azt a lapok mindegyike elismeri, hogy a francia válogatott a csoport toronymagas esélyese.

UKRAJNA–FRANCIAORSZÁG 0–2
EURO 2012
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ – EMLÉKEZTETŐ
SVÉDORSZÁG–ANGLIA 2–3 (0–1)
Kijev, Olimpiai Stadion, 64 640 néző. Vezette: Skomina (szlovén)
SVÉDORSZÁG: Isaksson – Granqvist (Lustig, 66.), Mellberg, J. Olsson, M. Olsson – A. Svensson, Källström – S. Larsson, Ibrahimovic, R. Elm (Wilhelmsson, 81.) – Elmander (Rosenberg, 79.). Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
Kispad: Wiland, Hansson (kapusok), Antonsson, Safari, Hysén, Wernbloom, Holmén, Bajrami, Toivonen
ANGLIA: Hart – G. Johnson, Terry, Lescott, A. Cole – Milner (Walcott, 61.), Gerrard, Parker, Young – Welbeck (Oxlade-Chamberlain, 90.), Carroll. Szövetségi kapitány: Roy Hodgson
Kispad: Green, Butland (kapusok), M. Kelly, Baines, Ph. Jones, Jagielka, Downing, Defoe, Henderson
Gólszerző: G. Johnson (49. – öngól), Mellberg (59.), ill. Carroll (23.), Walcott (65.), Welbeck (78.)
EURO 2012
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ – EMLÉKEZTETŐ
UKRAJNA–FRANCIAORSZÁG 0–2 (0–0)
Doneck, Donbasz Arena, 48 000 néző. Vezette: Kuipers (holland)
UKRAJNA: Pjatov – Huszev, Hacseridi, Mihalik, Szelin – Timoscsuk, Nazarenko (Milevszkij, 60.) – Jarmolenko (Alijev, 68.), Voronyin (Devics, a szünetben), Konopljanka – Sevcsenko. Szövetségi kapitány: Oleh Blohin

Kispad: Koval, Horjajinov (kapusok), Kucser, Sevcsuk, Rakickij, Butko, Harmas, Rotany, Szeleznyov

FRANCIAORSZÁG: Lloris – Debuchy, Rami, Mexes, Clichy – Cabaye (M'Vila, 68.), A. Diarra – Ménez (Martin, 73.), Nasri, Ribéry – Benzema (Giroud, 76.). Szövetségi kapitány: Laurent Blanc

Kispad: Mandanda, Carrasso (kapusok), Evra, Réveillere, Koscielny, Valbuena, Matuidi, Malouda, Ben Arfa

Gólszerző: Ménez (53.), Cabaye (56.)
AZ ÁLLÁS
MGyDVL–KGkP
1. Franciaország2113–1+24
2. Anglia2114–3+14
3. Ukrajna2112–3–13
4. Svédország223–5–20
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik