Ráfordultunk a célegyenesre ezen a hétvégén, ennek eredményeként és győzelmüknek köszönhetően a Patriots és a Broncos hamarosan csoportgyőztes lesz. Az AFC North tovább bonyolódott, bár a Browns kiszállni látszik, míg az NFC-ben mind a négy csoportban minimum két csapatnak van reális esélye a rájátszásra. Nézzük mit hozott az idei alapszakasz 14. játéknapja, a fontosabb csatákat részletesen, az „alsóházi” csörtéket kevésbé részletesen értékelve.
(TNF) Dallas Cowboys @ Chicago Bears 41-38
41/61. Ezek nem a túlbuzgó Tony Romo esetleg Jay Cutler számai, hanem azok a számok melyek azt mutatják, hogy a 61 Cowboys támadó playből 41-szer DeMarco Murray cipelte a játékszert. 32-szer futva, kilenc alkalommal pedig elkapás után. Ezekből 228 yardot és egy hatpontost szerzett, megszerezve a 9. dallasi győzelmet idén. Ez pedig azt jelenti, hogy három 8-8-as szezon után újra pozitív mutatóval zár a csapat. A Bears idénye ezzel a vereséggel „véget ért”, ráadásul a tüdő és bordasérülést szenvedő Brandon Marshallt is elveszítették. Ez a győzelem különösen fontos volt a Cowboysnak, de vasárnap késő este értékelődött fel igazán.
Pittsburgh Steelers @ Cincinnati Bengals 42-21
Az első hat drive a meccsen egyaránt punttal végződött, a táblán lévő 0-0 az első negyed végét nem vetítette előre a későbbi pontzuhatagot. A második negyed elején Heath Miller elkapott TD-je a Steelers vezetését eredményezte és mivel innentől a Bengals a szünetig hátralevő két drive-ját touchdownra váltotta, míg a Steelers csak egy mezőnygólig jutott, így 14-10-es hazai előnnyel mentek szünetre a csapatok. A második félidőben aztán Le’Veon Bell úgy döntött, átveszi a stafétabotot és a harmadik negyedben egy 10 yardos elkapással, a záró felvonásban pedig két futott TD-vel sima győzelemre vezette a vendégeket. A Steelers egész meccsen nem vesztette el a labdát, mindössze három sárga zászlót dobtak rájuk, és látszott, hogy nagyon koncentrált az egész csapat. Bell zsinórban harmadszor jutott 200 scrimmage yard fölé, ezzel beérte a legendás Walter Paytont.
Indianapolis Colts @ Cleveland Browns 25-24
Elképesztő meccset produkált a hazai védelem, fumble és interception után is TD-t szereztek, ráadásul óriási terror alatt tartották Andrew Luckot és a vendégek támadóit. A vereség annak köszönhető, hogy Brian Hoyer sokadszor játszott kritikán alul idén és nem tudta meglovagolni a védelem által teremtett kényelmes szituációkat. A Colts pedig kivárta amíg a D# belefárad a meccsbe és a harmadik, valamint a zárónegyed végén is hatpontost értek el T. Y. Hilton jóvoltából, így, ha nagy nehezen is, de behúzták ezt a kőkemény derby-t. A Browns ezzel a vereséggel valószínűleg már nem lesz résztvevője a rájátszásnak, míg a Colts a Texans elleni hétvégi meccsen megnyerheti a csoportját.
Tampa Bay Buccaneers @ Detroit Lions 17-34
Matthew Stafford (311 yard, 3 TD), Joique Bell (133 totál yard, 1-1 elkapott és futott TD) és Calvin Johnson (158 yard, 1 TD) vezetésével sima győzelmet arattak a hazaiak. A vendégek a labdavesztések és a futójáték teljes hiánya miatt nem tudtak veszélyesek lenni, egész meccsen az eredmény után futottak. Nekik érdemben vége az évnek, a Lions pedig tovább lohol a Packers nyakán.
Houston Texans @ Jacksonville Jaguars 27-13
Egy alacsony színvonalú meccsen, három futott TD-nek és két mezőnygólnak köszönheti sikerét a Texans, nomeg egy bizonyos J.J. Wattnak. Watt ezúttal is „állat” volt, négy szerelésének mindegyikét a line of scrimmage (LoS) mögött mutatta be, leütött egy átadást és három alkalommal sackelte Blake Bortlest. Ilyen szinten még soha nem játszott defensive end az NFL történetében, remélem MVP címmel díjazzák, mert ő igazán megérdemli.
Baltimore Ravens @ Miami Dolphins 28-13
A Dolphins az első két drive-jából pontot ért el, az első negyedben már 10-0-ra is vezettek a hazaiak, nem tűnt nehéz feladatnak. A Ravens védelme ezek után összekapta magát, a meccsen hátralevő hét driveból ötször puntoltatták a Delfinket, egyszer 4&4-et védekeztek ki és mindössze egy mezőnygólt engedtek. Joe Flacco és Justin Forsett pedig köszönte szépen a védelemnek és kihasználta a sanszokat, előbbi két passzolt, egy futott, utóbbi egy futott TD-vel segítette a Hollókat. A Dolphins ezzel elszállt, maximum a wild card lesz meg, míg a Ravens reális eséllyel pályázik az AFC North trónjára, köszönhetően a kedvező sorsolásnak.
New York Jets @ Minnesota Vikings 24-30 (h.u.)
Szenzációs mérkőzés volt, volt itt minden, mint a vácrátóti búcsúban. Interception és fumble return touchdown a hazaiaktól, safety és ötből ötöt bepukkantó rúgó a vendégektől, TD-vel visszatérő Percy Harvin és még sorolhatnám. Ez mind szép és jó, a tényen azonban nem változtat. A Jets talán a liga legrosszabb csapata, nem mellesleg jelenleg ők az 1/1, míg a Vikings egy hétről hétre fejlődő, remek kis csapat, akik Adrian Peterson hiánya miatt nem lehetnek jelentős tényezők idén a ligában.
Carolina Panthers @ New Orleans Saints 41-10
A liga legszínvonaltalanabb csoportja újabb meglepetéssel szolgált. A nyolc hete nyeretlen Panthers ugyanis játszi könnyedséggel verte agyon a múlt héten még Pittsburgh-ben oktató Saints-et. A vendégek 271 yardot szereztek talajon, a Saints védelme, mintha pályán sem lett volna, de ugyanilyen gyengén játszott a hazai offense is. Cam Newton régi fényében – szerintem sosem volt neki olyan, de ki tudja – tündökölt, még egy laza tömegbunyót is kiprovokált. A Saints ezzel a vereséggel 2-2-vel áll divízión belül, így már biztosan nem előzi meg a Falcons-t azonos mutató esetén. A Panthers szerintem nagyon rossz csapat, de ez a győzelem még reményt adhat nekik is.
New York Giants @ Tennessee Titans 36-7
Eli Manning ide is, oda is gólpasszt adott (csak hozta szokásos formáját!), még, jó, hogy Andre Williams és a kicker jó formában volt. Bár ez semmit nem ért, legfeljebb később húznak a drafton. A Titans legalább okosan rámegy az 1/1-re.
St. Louis Rams @ Washington Redskins 24-0
A Rams az Oakland Raiders után a Redskinst is lenullázta két hét alatt, de ami ennél is fontosabb, hogy vezetőedzőjük Jeff Fisher egy igazi troll. A meccs előtti pénzfeldobáshoz ugyanis azt a hat embert küldte, akiket a RGIII trade draftcetliknek köszönhetően húztak be. Amúgy bomba ez a Rams, mi lesz itt, ha Sam Bradford is visszatér? Megmondom, jövőre minimum két csapat pozitív mérleggel marad le a rájátszásról az NFC Westben.
Kansas City Chiefs @ Arizona Cardinals 14-17
Két remek defense összecsapását láthattuk, de mivel labdát csak a hazaiak szereztek, így ők diadalmaskodtak. Jamaal Charles 111 totál yardja és 2 TD-je is kevésnek bizonyult. A hazai védelem extázisban játszott, öt alkalommal is földre vitték Alex Smith-t, a második félidőben két labdát is szereztek. Drew Stanton most jól irányította a támadókat, de Carson Palmer és Andre Ellington nélkül nem képes ez a csapat playoff meccset nyerni. Sajnos.
Buffalo Bills @ Denver Broncos 17-24
Azt, hogy a futójáték kedvéért feláldozta magát vagy csak ilyen rossz napja volt, mi nem fogjuk megtudni, de kétségtelen, hogy Peyton Manning szörnyen játszott. 51 meccs után most először fordult elő vele, hogy nem adott TD passzt, ráadásul kétszer a labdát is eladta. A hetek óta parádézó C.J. Anderson ezúttal csak 58 yardot futott, de szerzett 3 TD-t, így újfent csapata hőseként tekinthetünk rá. A Billsnek hiába van szenzációs védelme, a Kyle Orton vezette offense nem teszi lehetővé, hogy vérmesebb reményeik legyenek.
San Francisco 49ers @ Oakland Raiders 13-24
Hülye lennék ismételni önmagamat, de a helyzet az, Colin Kaepernick-kel az élén ez a 49ers borzasztó. Eddig ez csak a támadókra volt kihatással, de most már a védelem is szenvedett. A múlt héten története második legnagyobb zakóját elkönyvelő Raiders, labdavesztés nélkül, játszi könnyedséggel nyerte meg a meccset. Derek Carr három TD passzt adott, remekül játszott a legnagyobb rivális ellen. A 49ers idén már nem lesz PO-s, a Raiders meg, ha nem figyel oda, még nyerhet egy újabb meccset.
Seattle Seahawks @ Philadelphia Eagles 24-14
Elképesztő, mit művelt megint a címvédő védelme. A „csipke” vezette Philly támadókat 139 totál yardon tartották, 11-ből kilencszer megállították őket harmadik kísérletnél és mindössze 18 percet hagyták, hogy náluk legyen a laszti. Ilyen adatok mellett még az a meglepő, hogy szoros meccset láttunk. Russell Wilson és Marshawn Lynch ismét remekelt, és be kell valljam, hogy érik a címvédés. Az Eagles nincs nagy bajban, de Hálaadás után újfent meg kellene verni a Cowboys-t, különben abban lesznek.
(SNF) New England Patriots @ San Diego Chargers 23-14
Tom Brady és Bill Belichick ismét alaposan felkészült az ellenfélből, a passz ellen gyengécske Chargerst ugyanis a 317 yardot és 2 TD-t passzoló Brady vezetésével verte meg. Philip Rivers mágikus decemberi mutatója romlott egy picit, de ennél nagyobb baj, hogy sem a futás, sem a passz nem üzemelt igazán, ráadásul egy picksixet is megúsztak, Brandon Browner túlzott keménysége miatt. A Pats ezzel jóformán megnyerte az AFC Eastet, a Broncosnak pedig megnyerte az AFC Westet. Nem rossz ez a Chargers, de a gyilkos sorsolás nagyon megnehezíti a dolgukat.
(MNF) Atlanta Falcons @ Green Bay Packers 37-43
Ami a védelemnek J.J. Watt, az a támadóknak Aaron Rodgers. Nem is kérdés, hogy kettejük közt dől el idén az MVP cím. A-Rod ezúttal is zseniális volt (327 yard, 3 TD), ráadásul megdöntötte Tony Romo rekordját, az első száz mérkőzésen passzolt yardokat illetően. Matt Ryan a szünetig csak szenvedett, de a második félidőben adott 4 TD passzt, így végül szorossá varázsolta a csatát, melyen egy sikeres onside kick a fordítás esélyét is megteremthette volna. Ez elmaradt, így a Packers újabb lépést tett az NFC trónja felé. A Falcons hajszállal jobban néz ki, mint a Saints, ráadásul a csoporton belüli mutató is nekik kedvez, így már csak annyi a dolguk, hogy ugyanannyiszor kapjanak ki, mint Drew Brees-ék.