Megtörte az Újpest a Mezőkövesd jó szériáját, a Fehérvár kiesésre áll

2023.03.12. 15:44
Az NB I 23. fordulójában az Újpest Ognjen Mudrinszki szemfüles találatával nyert 1–0-ra a végül emberhátrányba került Mezőkövesd ellen.
Nyerni tudott otthon az Újpest a Mezőkövesd ellen, értékes három pontot szerezve (Fotó: Földi Imre) – a képre kattintva galéria nyílik

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

14.51-et mutatott az óra,amikor Milos Kruscsics mappával a kezében, nyugodt léptekkel kisétált az újpesti öltözőből – ebben semmi különleges nem lenne, ha a lila-fehérek vezetőedzője nem töltené piros lapos eltiltását. Mint ismert, Karakó Ferenc játékvezető kiállította a szerb szakembert egy hete a DVSC ellen (1–1) – helyét ideiglenesen (a Mezőkövesd elleni bajnokin) a másodedző Víg Péter vette át. A szakember egyébként nyugodtan bemehetett eligazítást tartani, hiszen az MLSZ fegyelmi szabályzata szerint mindezt a kezdés előtt negyvenöt perccel megteheti. Érthetően élt is ezzel a lehetőséggel, s minden bizonnyal lelkesítő beszédet tartott, hiszen miután a Bp. Honvéd legyőzte (1–0) a ZTE FC-t szombat este, az Újpest kieső helyre csúszott vissza: mindenképpen nyerniük kellett az úgyszintén a bennmaradásért harcoló Mezőkövesd ellen. A vendégek azonban parádéznak tavasszal, a forduló előtt három-három bajnoki győzelem és döntetlen állt a csapat neve mellett, ráadásul ezen a hat összecsapáson csak két gólt (!) kapott Kuttor Attila együttese.

S amint ezt leírtuk, a pestiek megszerezték a vezetést... Igaz, ehhez kellett David Babunszki is, a rossz passza után gyakorlatilag kiugratta Ognjen Mudrinszkit, aki megköszönte a lehetőséget, s gólt lőtt (1–0). Teljesen megérdemelten jutott előnyhöz az Újpest, hiszen fölényben futballozott, a kövesdiek alig lépték át a félpályát – de Luca Mack kis híján segített a vendégeknek, hiszen úgy próbálta megjátszani a labdát, hogy kis híján öngólt vétett, a labda a jobb oldali kapufa mellett suhant el... Már ekkor a szívükhöz kaptak a hazai drukkerek, akkor viszont már többen is felpattantak a székükből, s válogatott szidalmakat kiáltottak, amikor Djordje Nikolics, a Megyeri útiak kapusa (és csapatkapitánya...) addig várt azzal, hogy kirúgja a labdát a mezőnybe, amíg Sztefan Drazsics lábáról majdnem a kapuba pattant. A játék idővel ellaposodott, igazán nagy helyzet nem alakult ki a kapuk előtt, így a mérkőzést a helyszínen megtekintő szövetségi kapitány, Marco Rossi sem lehetett teljesen elégedett – a mutatott futballon kívül azért sem, mert a két csapat kezdőjében mindössze hat magyar kapott bizonyítási lehetőséget.

A fordulás után az Újpest úgy kezdett, ahogyan az első félidőben: nyomást gyakorolt a Kövesdre, a kezébe vette az irányítást. A vendégeknél hiányzott a kreativitás, érződött a rutinos Cseri Tamás hiánya: a 35 éves támadó sárga lapos eltiltását töltötte, de nagykabátban a helyszínen nézte meg a meccset. Egyre több rontás csúszott a játékba, olykor elképesztő technikai hibákat láthattunk – mindez némileg megváltozott, amikor Yohan Croizet csereként beállt, hiszen az újpestiek szélsőjét tudása a magyar átlag fölé emeli, az más kérdés, hogy a 87. percben leült a földre, le is kellett cserélni, hiszen megsérült. Némi színt Lehoczky Roland is vitt a játékba: a félidőben beszálló labdarúgó a 74. percben megkapta a második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

Az eredmény már nem változott, és az Újpest a győzelmével ellépett a kieső, tizenegyedik helyről, így pedig a Mol Fehérvár csúszott a vonal alá – Milos Kruscsics távol a kispadtól ha a mutatott játékkal nem is, az eredménnyel mindenképpen elégedett lehetett.

1. Ferencvárosi TC 23 15 5 3 47–19 +28 50
2. Kecskeméti TE 23 9 12 2 33–22 +11 39
3. Debreceni VSC 23 9 7 7 38–34 +4 34
4. Puskás Akadémia 23 8 9 6 29–29 0 33
5. Paksi FC 23 9 5 9 40–38 +2 32
6. Kisvárda 23 8 8 7 34–37 –3 32
7. Mezőkövesd 23 7 7 9 24–29 –5 28
8. Zalaegerszegi TE 23 7 6 10 28–28 0 27