Ekl: Zaniolo triplázott, a Roma ezúttal már legyőzte a mumusát

CS. M.CS. M.
2022.04.14. 23:08
Zaniolo mesterhármast ért el, a Roma kiütötte a Bodőt (Fotó: AFP)
Az AS Roma 4–0-ra legyőzte csütörtökön hazai pályán a Bodö/Glimtet, így 5–2-es összesítéssel bejutott a labdarúgó Európa-konferencialiga elődöntőjébe. Továbbjutott a Marseille, a Feyenoord és a Leicester City is.

PSV EINDHOVEN–LEICESTER CITY

Nagyjából 120 perc – ennyit kellett várnunk az első gólra a PSV Eindhoven és a Leicester City negyeddöntős párharcában. A hollandiai visszavágó 27. percében hatalmas hibát vétett az angolok középpályása, Youri Tielemans, majd a szabad labdára Mario Götze csapott le, Eran Zahavi pedig befejezte az akciót (1–0).

Ezt követően feljebb kapcsolt ugyan a Leicester, de az első félidő hátralévő részében így is veszélytelen volt a kapura. A folytatásban aztán már a vendégek akarata érvényesült, majd a hajrában bedarálták ellenfelüket: a 77. percben James Maddison érkezett tökéletesen egy visszatett labdára, bő tíz perccel később pedig Ricardo Pereira döntötte el a továbbjutás sorsát. A Leicester City elődöntős, és az AS Romával találkozik majd. 1–2

AS ROMA–BODÖ/GLIMT

Ezúttal már nem tudták megtréfálni a norvégok José Mourinho csapatát. A két együttes a csoportkörben is kétszer találkozott, s egy döntetlen mellett egy 6–1-es Bodö-győzelem született, majd a negyeddöntő odavágóján is nyertek a norvégok, ezúttal azonban érvényesült a papírforma.

Tammy Abraham már a 6. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, és ezzel kiegyenlítette a párharcot, majd jött a 22 esztendős Nicolo Zaniolo szenzációs teljesítménye: az olasz válogatott támadó a 23., a 29. és a 49. percben is betalált, tehát mesterhármast ért el. A Bodö/Glimt erre érdemben már nem tudott reagálni, így a Roma jutott tovább a legjobb négy közé. 4–0

SLAVIA PRAHA–FEYENOORD

Emlékezetes, 3–3-as döntetlent hozott a párharc odavágója Hollandiában, a csapatok pedig ott folytatták, ahol egy hete abbahagyták: Cyriel Dessers már a 2. percben előnyhöz juttatta a vendégeket, majd negyedóra sem telt el, amikor kiegyenlített a Slavia. A második félidőben aztán újra Dessers villant meg a Feyenoordnál, majd a hajrához közeledve Luis Sinisterra is betalált, ezt követően pedig megtartotta előnyét a rotterdami csapat, így kiharcolta a folytatás jogát. 1–3

PAOK–OLYMPIQUE MARSEILLE

Az első meccsen 2–0-ra is vezetett már a Marseille – többek között Dimitri Payet csodagóljának segítségével –, de aztán kapott egy gólt, így korántsem dőlhetett hátra a visszavágó előtt. A 34. percben aztán éppen Payet törte meg az addigi gólcsendet, a további játékidőben pedig nagyrészt visszaálltak a vendégek, és megtartották az előnyüket. 0–1

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Roma (olasz)–Bodö/Glimt (norvég) 4–0 (Abraham 6., Zaniolo 23., 29., 49.)
Továbbjutott: a Roma 5–2-es összesítéssel
Slavia Praha (cseh)–Feyenoord (holland) 1–3 (I. Traoré 11., ill. Dessers 2., 59., Sinisterra 78.)
Továbbjutott: a Feyenoord 6–4-es összesítéssel
PAOK (görög)–Olympique Marseille (francia) 0–1 (Payet 34.)
Továbbjutott: a Marseille 3–1-es összesítéssel
PSV Eindhoven (holland)–Leicester City (angol) 1–2 (Zahavi 27., ill. Maddison 77., R. Pereira 88.)
Továbbjutott: a Leicester City 2–1-es összesítéssel

AZ EURÓPA-LIGA NEGYEDDÖNTŐJÉNEK VISSZAVÁGÓIRÓL IDE KATTINTVA OLVASHAT!