Nkunku duplájával nyert, és elődöntőbe jutott az RB Leipzig

R. P.R. P.
2022.04.14. 18:34
Nkunku ismét nagyot alkotott (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján az RB Leipzig 2–0-ra legyőzte idegenben az Atalantát, és így 3–1-es összesítéssel bejutott a legjobb négy közé.

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Atalanta (olasz)–RB Leipzig (német) 0–2 (0–1)
Bergamo, Stadio di Bergamo.V.: Antonio Mateu (spanyol)
Atalanta: Musso – De Roon, Demiral (Scalvini, 70.), Palomino – Hateboer, Koopmeiners, Freuler (Pasalic, 88.), Zappacosta – Malinovszkij (Muriel, 58.), Boga (Al. Mirancsuk, 70.) – D. Zapata. Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Leipzig: Gulácsi – Simakan, Orbán, Gvardiol (Poulsen, 79.) – Henrichs (Klostermann, 73.), Kampl (Halstenberg, 79.), Laimer (T. Adams, 73.), Angelino – Olmo – André Silva (Szoboszlai, 63.), Nkunku. Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző: Nkunku (18., 87. – a másodikat 11-esből)
Továbbjutó: az RB Leipzig, 3–1-es összesítéssel.

Atalata-presszinggel indult a mérkőzés, de csakhamar kiderült, hogy a letámadások nem elég hatékonyak, és hogy a Leipzig életveszélyesen kontrázik.

Éppen egy ilyen ellentámadásból született meg a vendégek vezető gólja a 18. percben, „természetesen” a gólzsák Christopher Nkunku révén.

0–1, Nkunku

Az Atalantának nem volt más választása, továbbra is agresszíven próbált játszani, azonban a lipcsei védelem csaknem tökéletesen ellátta a feladatát. Amikor mégis kapura lőhették a labdát, akkor a bergamói támadók egyszerűen rosszul céloztak.

A végén újabb lipcsei kontra volt eredményes, a kapus Juan Musso szabálytalansága után a Leipzig büntetőhöz jutott. Nkunku ezt is értékesítette.

0–2, Nkunku

A vége 0–2 lett, tehát összesítésben a Leipzig 3–1-gyel bejutott az elődöntőbe, ahol a Braga vagy a Rangers lesz az ellenfele.

90+7. perc: vége a mérkőzésnek, az RB Leipzig elődöntőbe jutott!

90+6. perc: Zappacosta sem tud viselkedni, sárga ez is. a tizedik a meccsen.

90+5. perc: Simakan sárgul be, elrúgta a labdát az ellenfél gyors szabadrúgását megakadályozva.Utána Klostermann is lapot kap.

90+2. perc: Hateboer kap sárgát szövegelésért.

Hét perc hosszabbítás következik.

89. perc: Nkunku ugratta volna ki Szoboszlait, de De Roon remekül becsúszva az utolsó pillanatban oldalra rúgja a labdát.

88. perc: Freuler jön le, Pasalic jön be.

8

7. perc: Nkunku lövi, nagy erővel a kapu jobb oldalába.

86. perc: tizenegyes! Musso szabálytalankodott Nkunkuval szemben, miután a támadó eltolta a labdát, a kapus meg buktatta.

Nagy nyomás alatt a lipcsei védelem, de Orbánék egyelőre hibátlanul állják a rohamokat.

81. perc: Muriel szögletét Zapata nagyon mellé fejeli.

79. perc: Poulsen és Halstenberg jön be Gvardiol és Kampl helyére.

75. perc: Koopmeiners kap lapot, Bkunku ellen szabálytalankodik.

75. perc: Zappacosta beadását Zapata fejeli kapura, de nem találja el jól, Gulácsi véd.

73. perc: Laimer és Henrichs jön le, Tyler Adams és Klostermann jön be.

Jól működik a lipcsei védelem, Simankan, Orbán és Gvardiol egymást segítve hárítja az Atalanta támadásait.

70. perc: Boga és Demiral jön le, Mirancsuk és Scalvini jön be.

70. perc: Boga lő 24 méterről, fölé.

69. perc: Muriel megy el a bal oldalon, bead, de Laimer oldalra tisztáz.

68. perc: Nkunku szólózik, elmegy Palomino mellett, majd a bal oldalról éles szögből lő, Musso bravúrral véd. Szoboszlai még jobb helyzetben volt középen…

63. perc: Szoboszlai Dominik jön André Silva helyére.

63. perc: Zappacosta ível be a bal oldalról, Hateboer kapásból lő, közelről, de fölé. Nagy lehetőség volt ez is.

62. perc: Orbán is lapot kap, Muriel ellen volt keményebb a szabályosnál.

60. perc: most Demiral szabálytalankodik André Silva ellen, ez is sárgát ér.

59. perc: Freuler is besárgul, Laimerrel szemben faultolt.

58. perc: Zapata kap sárgát kezezésért.

58. perc: Malinovszkij helyére Luis Muriel jön.

55. perc: lipcsei kontra, a kijövő Musso megfogná a labdát még a tizenhatoson belül, de mellé nyúl. Laimer lecsap a labdára, és az üres kapuba lőne, de a kapus visszaér és javít. Szöglet, őrült nagy hiba és helyzet volt.

50. perc: ezt a szabadrúgást, immár 17 méterről, Malinovszkij a sorfalba bombázza. Olmo kezét érte a lövés a tizenhatoson belül, nézi a VAR. Egy perc után kiderül, ez nem büntető…

48. perc: szabadrúgás az Atalantának 25 méterről, középről. Koopmeiners lövése a sorfalon felpattant. Henrichs kézzel ért bele, újabb szabadrúgás. Henrichs sárgát kap.

46. perc: elkezdődött a második félidő!

4

5. perc: vége az első félidőnek!

43. perc: Boga a jobb oldalról keményen a kapu elé lövi a labdát, de Orbán érkezik, és szögletre ment.

40. perc: Laimer takarásból ütemtelenül lő 14 méterről, egy méterrel a bal kapufa mellé.

40. perc: Angelino beadása után André Silva fejel, Demiral szögletre tisztáz.

36. perc: Olmo próbálja meg átívelni Mussót, de eléggé gyengén, a kapusnak nem okoz gondot.

35. perc: Koopmeiners lövését Freuler lába blokkolja.

34. perc: Koopmeiners lő 18 méterről, fölé.

31. perc: veszélyes bergamói szabadrúgás a vendégtizenhatos jobb oldalánál, de Boga beívelt labdáját Gvardiol simán kifejeli.

30. perc: Nkunku gurítja vissza a labdát, Angelino 16 méterről tisztán lő, de nagyon gyengén, Mussónak nem okoz gondot.

30. perc: újabb lipcsei kontra, de a lendület alábbhagy, így inkább visszafelé játsszák a labdát.

27. perc: Veszélyes lipcsei kontra, de Nkunku túl hosszan indítja André Silvát.

Fokozza a nyomást az Atalanta.

18. perc: vezet a Leipzig! Laimer száguld el a jobb oldalon, majd az ötösnél járva középre gurít, érkezik Christopher Nkunku, aki a bal kapufa segítségével a hálóba lő. 0–1 (összesítésben: 1–2)

17. perc: Malinovszkij takarásból lő a tizenhatos jobb oldalától, az éles szögű, de erős lövést Gulácsi kiüti.

16. perc: André Silva nagyon távolról nagyon fölé lő.

13. perc: szép lipcsei támadás, a végén Henrichs teszi kapura, de nem okoz gondot, mert lassú volt a labda.

10. perc: most Laimer lő, és ebből is szöglet lesz.

9. perc: André Silva lőhetett tisztán, 16 méterről, de a labda Demiralról szögletre pattan.

8. perc: Malinovszkij megy el a jobb oldalon, de mielőtt veszélyes lenne, Angelino szépen szerel.

6. perc: Zappacosta lő élesen a bal oldalról, de Gulácsi magabiztosan véd.

4. perc: Hateboer megy el a jobb oldalon, de rossz a beadása. A labda Zappacostáé lesz, de ő meg hátrafelé játszik.

Az első percekben az Atalanta letámadja a lipcsei játékosokat.

1. perc: Hateboer lő távolról, de a labda elakad a védelemben.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 18.45-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Az előjelek alapján sok gólt ígér az Európa-ligában hazai pályán veretlen Atalanta és az RB Leipzig mérkőzése. A lipcseieket erősítő Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is bevethető az összecsapáson, a kapus a 65. európai kupameccsét játssza.

Csupán centiken múlt, hogy a csereként beálló Szoboszlai Dominik látványos, csukafejesre hajazó mozdulattal gólt szerezzen az Atalanta elleni Európa-liga-negyeddöntő első, hazai mérkőzésének 82. percében, ám a labda a lécen csattant, és a meccs az RB Leipzig győzelme helyett 1–1-es döntetlennel végződött.

Az Atalanta kifejezetten jó formában van, a legutóbbi öt nemzetközi találkozóján veretlen maradt, az Európa-ligában (illetve jogelődjében, az UEFA-kupában) pedig legyőzhetetlennek tűnik saját közönsége előtt, ugyanis hazai pályán még nem szenvedett vereséget – a tizenegy összecsapásból hármat ráadásul német vetélytárs ellen vívott, 1990-ben a Köln, 2018-ban a Dortmund, most márciusban pedig a Leverkusen tért haza keserű szájízzel.

Az RB Leipzig legutóbbi négy idegenbeli mérkőzése, amelyet az európai kupaporondon játszott, 23 gólt hozott – tizenhármat szerzett, tízet kapott. Az együttes az utóbbi időben rendre betalál a nemzetközi színtéren, ha nem otthon játszik, a legutóbbi kilenc idegenbeli BL- vagy El-meccsén szerzett gólt.

„Alig várjuk a bergamói utat, jó formában vagyunk – nyilatkozta sajtótájékoztatóján Domenico Tedesco, a lipcseiek vezetőedzője. – Ugyanakkor elemeztük a párharc első felvonását, s arra jutottunk, hogy sok ki nem kényszerített hibát követtünk el a támadóharmadban, valamint túl sok helyzetet engedtünk az Atalantának azzal együtt, hogy mi is rengeteg lehetőséget alakítottunk ki. Ellenfelünk intenzív emberfogással játszik, játékosai szinte a pálya minden egyes szegletében ott loholnak majd a nyakunkon, úgyhogy rendkívül jól kell játszanunk, hogy legyőzzük.”

A Leipzig Amadou Haidarát leszámítva minden játékosára számíthat, így Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot is bevetheti Bergamóban.