London 2012: 73-an buktak le a doppingminták újraellenőrzésekor

2022.12.06. 11:32
null
31 londoni dobogóst fosztottak meg érmétől, 46 érmet pedig újraosztottak (Fotó: Getty Images)
A 2012-es londoni nyári olimpia doppingmintáinak újraelemzésekor 73 sportoló bukott le – derült ki a Nemzetközi Tesztelő Ügynökség (ITA) kiadványából.

A megismételt eljárások során 31 dobogóst fosztották meg érmétől, és négy sportágban összesen 46 érmet osztottak újra. A lausanne-i székhelyű ITA azt is közölte, hogy többnyire tiltott listás anabolikus szteroidokat, illetve az anyagcserében résztvevő, vagy annak folyamán keletkező anyagokat (metabolitokat) kutattak az újraelemzések során. A 2012-ben ismert eljárások ezen metabolitok kimutatására nem voltak alkalmasak. Összesen 2727 mintát analizáltak újra, és a 73 fennakadt sportoló nagy része az új típusú tesztek miatt bukott le.

A 46 újraosztott éremből 22 a súlyemelésben, 18 az atlétikában, négy a birkózásban, kettő pedig a kajak-kenuban került új tulajdonoshoz.

Legfrissebb hírek

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Los Angeles 2028: Dolph Lundgren az öttusa nagykövete lesz

Egyéb egyéni
2026.06.09. 10:46

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Gulyás Michelle elsősorban a versenyrutint szerezné vissza az idén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 15:15
Ezek is érdekelhetik