Golf: 1969 óta nem látott bravúrral nyerték a kaliforniai versenyt

R. P.R. P.
2022.02.21. 10:01
Joaquín Niemann nagy bravúrral lett első 8Fptó: Getty Images)
A chilei Joaquín Niemann nyerte meg a profi golfozók legrangosabb sorozatának (US PGA) vasárnap zárult versenyét, a 12 millió dollár összdíjazású The Genesis Invitational viadalt.

A kaliforniai Pacific Palisadesben rendezett versenyen a 23 éves dél-amerikai játékos ritkán látható módon, az első naptól vezetve diadalmaskodott, amire a torna történetében legutóbb 1969-ben volt példa. Akkor Charlie Sifford mutatta be ezt a bravúrt. Niemann az első két napon alapozta meg győzelmét, csütörtökön és pénteken is 63 ütésből teljesítette a pályát, a hétvégén pedig kiválóan menedzselte előnyét, és végül két ütéssel utasította maga mögé a holtversenyben második Colin Morikawát és Cameron Youngot.

A fiatal chilei golfozó karrierje második sikerét aratta a PGA Touron, mostani első helyéért pedig 2,16 millió dollárt (676 millió forint) kapott.