Darts-vb: Sherrock kikapott a világbajnoktól, és kiesett

2021.12.19. 23:00
Fallon Sherrock nem jutott tovább az első fordulóból (Fotó: Getty Images)
Fallon Sherrock már az első fordulóban búcsúzott a londoni dartsvilágbajnokságtól, miután kikapott a korábbi BDO-világbajnok Steve Beatontól.

A játéknap egyik legjobban várt meccse volt Fallon Sherrock összecsapása a korábbi BDO-világbajnok Steve Beatonnal. Sherrock a 2020-as világbajnokságon robbant be a köztudatba, miután első nőként nagy meglepetésre legyőzte az angol Ted Evettset, majd az osztrák Mensur Suljovicot is. Azóta még tovább fejlődött, idén már negyeddöntőben is szerepelt a Grand Slam of Dartson, Wolverhamptonban. Beaton ellen már ő volt az esélyesebb, legalábbis a fogadóirodák oddsai szerint. Ám minden másként alakult…

Az első szettet Sherrock kezdte jobban, mégis Beaton nyerte meg: a negyedik legben 99-ről, az ötödikben 126-ról szállt ki.

A második szett is döntő legig ment. Ezt Sherrock kezdhette, és bár Beatonnak volt rá esélye, hogy ez is az övé legyen, kihagyta a bullt, Sherrock viszont bevágta a dupla 20-at, így egyenlített.

A harmadik szettben Beaton sokkal jobb volt, szenzációsan dobta a tömeget, Sherrocknak nem ment, és végül a világbajnoké lett ez a játszma is.

A negyedik legben Sherrock magára talált, és éppen annyival jobb volt, mint amennyivel az előző szettben Beaton: 3–0 Sherrocknak, így jöhetett a döntő szett.

Mivel első fordulós meccsről volt szó, nem lehetett szó tie-breakről. Beaton kezdhette az első leget, így Sherrocknak minimum egyszer brékelnie kellett a végső győzelemért. Nem jött neki össze. Steve Beaton a legszebb napjaira emlékeztetően játszott, 3–1-re megnyerte a szettet, és ezzel a mérkőzést is 3:2-re.

Az este egyetlen második körös meccsén, Jonny Clayton és Keane Barry párharcában majdnem megszületett a vb eddigi legnagyobb meglepetése.

Clayton óriási formában játszik idén. Megnyerte a World Grand Prix-t, a Premier League-et, a Mesterst és a World Series döntőjét, és a vb-cím egyik esélyeseként érkezett az Alexandra Palace-ba.

Keane Barry viszont nehéz pillanatokat okozott az ellenfelének. Az ír, akinek a felnőttek között még nem volt kiemelkedő eredménye, egészen parádés játékot mutatott be. Clayton ugyan megnyerte az első szettet, de után Barry hozta a következő kettőt. Ekkor a walesit komolyan fenyegette a kiesés réme, mert a negyedik szettben legalább egyszer mindenképpen hoznia kellett egy olyan leget, amelyet Barry kezdett, hogy ne búcsúzzon már az első körben. De Clayton nem véletlenül nyert négy nagy tornát az idén. Klasszishoz méltón összekapta magát, megoldotta a feladatot, így 2:2 után itt is jöhetett a döntő szett.

Ekkor Clayton még eggyel nagyobb fokozatba kapcsolt, és félelmetes sebességgel hozta a végső győzelemhez szükséges három leget. A walesi tehát a vártnál nehezebben, mégis remek játékkal –103.7-es körátlaggal – bejutott a harmadik fordulóba.