Hamarosan kezdetét veszi a 41. Balaton-átúszás, amelyen a Snickers is ott lesz, s nem akármilyen programmal készül a kilátogatók számára, ugyanis létrehoz egy Anti-stressz szobát, amely lehetőséget biztosít arra, hogy kiadjuk magunkból a felgyülemlett feszültséget és üvöltsünk egyet.
A többség úgy gondol az üvöltésre, sikításra, mint egy negatív, helytelen dolog, pedig nemcsak a düh elengedésére szolgál, nagyszerű élmény is lehet, ráadásul a mentális egészség megőrzését is segíti. A Snickers is a téma mögé állt, és a 41. Balaton-átúszáson egy Anti-stressz szobát biztosít a kilátogatók számára, amelyben mindenki próbára teheti magát, mekkorát tud üvölteni.
Ebben a szobában mindenki félelem és gátlások nélkül engedheti szabadjára érzelmeit, ráadásul nem is akármilyen módon, hiszen egy beépített technológia segítségével azt is megtudhatják a résztvevők, hogy milyen intenzitású volt az üvöltésük. És ez még nem minden: a technológia a sikítást követően egy Spotify lejátszási listát generál, ami éppen passzol a résztvevő aktuális hangulatához.
Hogy miért szükséges az üvöltés?A kiáltás terápiás, jótékony hatásának eredete a kínai orvoslásban gyökerezik, amely szerint a tüdőnkre és a májunkra is pozitív hatással van, nem beszélve a pszichológiai hátteréről. Utóbbihoz kapcsolható a sikolyterápia, amit olyan hírességek is alkalmaztak korábban, mint John Lennon, a The Beatles énekese és Kanye West, világszerte ismert amerikai rapper.
Fuller Bianka pszichológus a Snickers filozófiájával kapcsolatban elárulta, az a tapasztalata, hogy bár az emberek úgy gondolják, a dühnek és a haragnak, így az ebből fakadó üvöltésnek sincs helye az életükben, ezek az érzelmek ugyanúgy energiával látják el a szervezetünket, mint az összes többi érzelem, és ha ennek nem adunk teret, megjelenhetnek a stressz és a szorongás tünetei. Egy tudatosan kiengedett üvöltés segít felszabadítani a bennünk felgyülemlett stresszt, kiegyensúlyozottabbá tehet.
Üvölteni, ordítani persze nem csak frusztráltan, dühösen vagy szomorúan lehet, örömünkben, boldogságunkban is gyakran folyamodunk ehhez a módszerhez. Utóbbinak sokszor összekovácsoló hatása van, hiszen sok ember együtt ordít, ha kedvenc csapata gólt szerez egy labdarúgó-mérkőzésen vagy éppen, ha egy koncerten felcsendül a kedvenc száma.
Mindemellett az üvöltés teljesítményfokozásra is képes, ha jól használja az ember. Amerikai tudósok szerint a harcművészek egy-egy mozdulat előtt hét százalékkal nagyobb erő kifejtésére képesek, ha ordítanak egyet, de a teniszezők sem véletlen üvöltenek, amikor visszaadnak egy labdát, hiszen így sokkal nagyobb erőt képesek kifejteni.
Összességében tehát néha jót tesz, ha az ember ordít egy nagyot, legyen szó örömről, bánatról, dühről vagy bármilyen felgyülemlett feszültségről. Ezt ráadásul most speciális körülmények között, egy különleges technológiának köszönhetően gyakorolhatja bárki, hiszen a 41. Balaton-átúszáson a Snickers lehetőséget biztosít rá!