Csupasport: ködben rajtolt, sárban futott, eltévedt, majd...

N. ZS.N. ZS.
Vágólapra másolva!
2022.10.07. 21:24
Címkék
Fazakas Bíborka remekül alkalmazkodott a nehéz időjárási körülményekhez, és második helyen ért célba a 108 kilométeres szlovéniai versenyen.

ƒ

„Fogalmam sem volt, mire számíthatok, mivel a Julian Alps Trail volt az első nemzetközi versenyem – nyilatkozta a Csupasportnak Fazakas Bíborka, aki 15:18:28-as időt ért el. – Megnéztem az esemény előtt a rajt- és pontlistát, s azt láttam, hogy az alapján nem sok esélyem lesz jó eredményt elérni.Esőben és ködben rajtoltunk, a verseny alatt folyamatosan zuhogott, ráadásul nagyon hideg volt. A hegyekben az esőt felváltotta a hó, az sem volt kellemes. A köd és az eső miatt az elején el is tévedtem, húsz percet bolyongtam. Persze nem csak én tévedtem el egyedül, rajtam kívül sokan mások sem találták a helyes utat.Hatalmas sárban kellett futni, ám ez előnyömre vált, ugyanis nálunk, Erdélyben ez eléggé gyakori. Sokat futok hasonló körülmények között, a többieknek ez nem mindennapos. Ők nincsenek hozzászokva, nekem viszont jól jött.”ƒ
„Fogalmam sem volt, mire számíthatok, mivel a Julian Alps Trail volt az első nemzetközi versenyem –
nyilatkozta a Csupasportnak Fazakas Bíborka, aki 15:18:28-as időt ért el. – Megnéztem az esemény előtt a rajt- és pontlistát, s azt láttam, hogy az alapján nem sok esélyem lesz jó eredményt elérni.Esőben és ködben rajtoltunk, a verseny alatt folyamatosan zuhogott, ráadásul nagyon hideg volt. A hegyekben az esőt felváltotta a hó, az sem volt kellemes. A köd és az eső miatt az elején el is tévedtem, húsz percet bolyongtam. Persze nem csak én tévedtem el egyedül, rajtam kívül sokan mások sem találták a helyes utat.Hatalmas sárban kellett futni, ám ez előnyömre vált, ugyanis nálunk, Erdélyben ez eléggé gyakori. Sokat futok hasonló körülmények között, a többieknek ez nem mindennapos. Ők nincsenek hozzászokva, nekem viszont jól jött.”

Az erdélyi terepfutó beszámolójának folytatása a csupasport.hu oldalán olvasható.

Legfrissebb hírek

A hideg, a köd és a hó ellenére több mint 600-an értek célba a Normafán rendezett futóversenyen

Csupasport
2026.01.26. 18:58

Wings for Life futóverseny a Hungaroringen

Csupasport
2026.01.24. 16:54

Kalandos esztendőn van túl, de már megvannak az idei céljai 

Csupasport
2026.01.19. 17:14

A kilátók bajnoka kedvelt túracélpont lehet 2026-ban

Csupasport
2026.01.18. 14:23

Továbbra is motiválja a magyar színekben elért siker

Csupasport
2026.01.17. 15:45

Jön a leghavasabb, jubileumi Zúzmara Futófesztivál

Csupasport
2026.01.16. 11:21

Szennyai Dorián komolyan tervez a Spartathlonnal

Csupasport
2026.01.15. 18:05

Jégfesztivál és Európa-kupa a Városligetben

Csupasport
2026.01.09. 13:51
Ezek is érdekelhetik