Olimpia: 2036-ban Londonba vinné a játékokat a polgármester

MTI/D. S. B.MTI/D. S. B.
2022.07.23. 10:46
null
London 2036-ban negyedszer is az ötkarikás játékok házigazdája lenne (Fotó: AFP)
Sadiq Khan, London polgármestere azt mondta, azon dolgoznak, hogy a brit főváros a jövőben ismét ötkarikás játékokat rendezhessen, és az legyen „minden idők legzöldebb olimpiája”.

London legutóbb 2012-ben adott otthont a világ legnagyobb sporteseményének, legkorábban pedig 2036-ban lehet újra házigazda, miután a következő három nyári olimpiának már megvan a helyszíne (2024 Párizs, 2028 Los Angeles, 2032 Brisbane).

„Londonban az a nagyszerű, hogy nem kell szennyezni a környezetet azzal, hogy új stadionokat építünk, új csarnokot a kerékpárnak vagy az úszásnak, mert minden adott” – nyilatkozott Khan a Sky Newsnak.

A politikus ugyanakkor hangsúlyozta: a tervek még korai szakaszban vannak, és a pályázatot a kormánynak és a Brit Olimpiai Bizottságnak is támogatnia kell.

London 1908-ban és 1948-ban is olimpiai házigazda volt.

(MTI)

Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
19 órája

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Serena Williams győzelemmel tért vissza

Tenisz
2026.06.09. 21:14
Ezek is érdekelhetik