Asztalitenisz: hosszú szünet után folytatódnak a nemzetközi tornák

2020.11.06. 16:23
null
A koronavírus-járvány miatti nyolc hónapos szünet után kerül sor újra nemzetközi asztalitenisz tornára (Fotó: AFP)
A koronavírus-járvány miatti nyolc hónapos szünet után kerül sor újra nemzetközi asztalitenisz-tornára – írja az MTI.

 

Vasárnaptól keddig először a nők világkupáját rendezik meg a kínai Vejhajban, majd 13-tól 15-ig következnek a férfiak.

A tornákat a sportéletből már ismert buborékban bonyolítják le, a játékosok csak szállodájuk és a csarnok között közlekedhetnek, a szigorú egészségügyi előírások közé tartozik például, hogy étkezniük csak a szobájukban lehet.

Korábban a legjobb asztaliteniszezők közül többen tiltakoztak az ellen, hogy a nemzetközi szövetség (ITTF) Kínában rendezze meg a világkupákat, melyeknek eredetileg Düsseldorf, illetve Bangkok adott volna otthont. Az ITTF szerint azóta sikerült tisztázni a vitás kérdéseket, így a klubok el tudják engedni a játékosokat, akik a karantén-kötelezettségek miatt hosszabb ideig lesznek távol.

A pandémia miatt idén az olimpiát, a csapat-vb-t, az egyéni Európa-bajnokságot és a legtöbb World Tour-versenyt sem rendezték meg a sportágban.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: egy sima és egy játék nélküli győzelem a csapat-vb nyitó napján

Egyéb egyéni
10 órája

Londonban a dicső múlt találkozik a jövő csapatával – kezdődik az asztalitenisz-vb

Egyéb egyéni
23 órája

Asztalitenisz: Póta Georgina nélkül, meglepetésekben bízva várja csapatunk a vb-t

Egyéb egyéni
2026.04.23. 14:27

Pécs rendezi az asztalitenisz Extraliga négyes döntőjét

Egyéb egyéni
2026.04.21. 14:58

András Csaba ismét előrelépett az asztaliteniszezők világranglistáján

Egyéb egyéni
2026.04.20. 11:45

András Csaba már 73. az asztaliteniszezők világranglistáján

Egyéb egyéni
2026.04.13. 12:25

Népsport: a 17 éves Bátorfi Csilla oktatta Európát

Népsport
2026.04.13. 10:42

Asztalitenisz WTT: András Csaba párosban, majd egyesben is győzött

Egyéb egyéni
2026.04.11. 16:32
Ezek is érdekelhetik