Teke-vb: elődöntőbe jutott a magyar férfiválogatott

Sz. G.Sz. G.
2017.05.27. 10:42
A magyar női válogatott kiesett, a férfiak elődöntőbe jutottak, a horvát Ines Maricic pedig megjavította a női világrekordot a csapat-vb-n.

Miután a csoportelsőségért szoros mérkőzésen kikapott a németektől, a lehető legnehezebb ellenfelet, a címvédő horvátokat kapta a dettenheimi csapat-világbajnoki negyeddöntőben a magyar női válogatott. Kilátásainkat csak rontotta, hogy a vetélytárs messze több fát gurított a csoportmeccseken, és soraiban tudhatja a tavaly egyéniben és összetett egyéniben is vb-aranyat szerző, világcsúcstartó Ines Maricicot. A horvátok klasszisa pénteken sem tétlenkedett, 675-ről 678-ra javította a világrekordot, és 4:0-ra megverte az előző meccseken legjobb formát mutató magyart, Airizer Emesét. A harmadik párban betliző horvátok 6:2-re nyertek, s bár a 13:11-es szettarány szoros küzdelmet sejtet, a párharcát elveszítő négy magyarnak valójában nem volt esélye a győzelemre a negyedik játszmákra fordulva.

Férfiválogatottunk a 2015-ös csapat-vb-n a negyeddöntőről lemaradó szlovénokkal meccselt a négy közé jutásért, és az első két pár után 0:2-vel, 1246:1297-tel állt. Csakhogy jött az egész torna alatt kiegyensúlyozottan szereplő Zapletán Zsombor és a nagy napot kifogó Fehér Zoltán, aki 88 fát vert ellenfelére, ketten együtt pedig 106-tal bizonyultak jobbnak. Lefordítva: az utolsó két párharc közül csak az egyik megnyerése is 5:3-as csapatgyőzelmet, egyúttal elődöntőt ígért, végül a 700-as bűvös határt is megközelítő, hatszoros világbajnok Kiss Norbert szerezte meg a szükséges csapatpontot – a több összfáért járó két csapatpont nem forgott veszélyben.

TEKE, CSAPAT-VILÁGBAJNOKSÁG, DETTENHEIM
FÉRFIAK NEGYEDDÖNTŐ
Magyarország–Szlovénia 5:3 (szettek: 14:10, összfa: 3923–3841).

Kakuk–Stoklas 2:2, 640:643; Boanta–Luzan 1:3, 606:654; Fehér Z.–Lepej 4:0, 671:583; Zapletán–Cerin 3:1, 662:644; Kovács G.–Pintaric 1:3,650:677; Kiss N.–Blaz 3:1, 694:640.
Az elődöntőben: Németország–Szerbia, Magyarország–Ausztria/Szlovákia

NŐK NEGYEDDÖNTŐ
Horvátország–Magyarország 6:2 (szettek: 13:11, összfa: 3680:3645).

Liovic–Rózsa-Drajkó 1.5:2.5, 606:620; Bacan–Méhész 2.5:1.5, 626:607; Jambrovic–Sáfrány 3:1, 639:585; Sedlar (csere: Bosak)–Nemes-Juhász (csere: Dallosné) 0:4, 510:636; Maricic–Airizer 4:0, 678:608; Ravnic-Gasparini–Nemes I. 2:2, 621:589.
Az elődöntőben: Horvátország–Szlovénia, Csehország–Németország/Szerbia

Minden győztes párharc egy, a több összfa további két csapatpontot ér.