Műugrás: 43 évesen elhunyt az 1992-es olimpia amerikai bajnoka

2012.04.10. 12:19
Címkék
Elhunyt Mark Lenzi, az 1992-es barcelonai olimpia férfi 3 méteres műugróversenyének bajnoka.

A 43 évet élt amerikai sportoló halálát az Indiana Egyetem jelentette be, ugyanakkor az okot nem közölte. Édesanyja annyit árult el egy lapnak, hogy fiát az elmúlt két hétben kórházban kezelték, miután alacsony vérnyomás miatt elájult.

Az 1 méteren 1991-ben világbajnoki ezüstérmes Lenzi a sportág meghatározó alakjának számított az 1990-es években. Ő volt az első ugró, aki egy gyakorlatára 100-nál magasabb pontszámot kapott, s ő az eddigi utolsó amerikai férfi műugró, aki olimpiai bajnok lett, illetve ötkarikás érmet szerzett.

Legfrissebb hírek

Így ünnepelték Zürichben a svájciak csoportelsőségét

Foci vb 2026
7 perce

Egyik meccsen sincs gól a félidőben

Foci vb 2026
38 perce

Statisztikák: eddig háromszor volt példa arra, amit Vinícius elért – Brazília mindháromszor világbajnok lett

Foci vb 2026
50 perce

Carlo Ancelotti: A meggyőző alakítás volt a célunk

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődtek az A-csoport utolsó meccsei!

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Dél-Afrika–Dél-Korea 1–0

Foci vb 2026
1 órája

Győzelmével Marokkó lett a legerdményesebb afrikai csapat a világbajnokságon – statisztika

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Csehország–Mexikó 0–2

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik