Justin Gatlinnek mostanában nem sok oka van az örömre
Justin Gatlinnek mostanában nem sok oka van az örömre
KORÁBBI ÍRÁSAINK EBBEN A TÉMÁBAN
John Collins ügyvéd arról tájékoztatta a sajtót, hogy Gatlin mellett még mintegy fél tucatnyi személy is a bírák elé állt, és kikérdezték Chris Whestine orvost, illetve Jeff Novitzkyt, a BALCO laboratórium vezető kutatóját is.
„Befejeződtek a meghallgatások – nyilatkozta Collins. – Justin tanúvallomást tett, elmondta a törénetének, és mindenkinek elmagyarázta, hogy tudatosan soha nem vett be tiltott szert.”
„Jeff Novitzky szintén megtette a vallomását, (…) és elmondta, nincs bizonyítéka arra, hogy Justin Gatlin valaha is tudott arról, hogy bárkitől tiltott szereket fogadott volna el, vagy ilyeneket igénybe vett.”
A 100 méteres táv társ-világcsúcstartója még 2006 áprilisában, Kansas Cityben adott pozitív mintát, de végig tagadta, hogy tudott volna arról, hogyan került doppingszer a szervezetébe.
John Collins is ezt hajtogatta nyilatkozatában:
„Szájon át vagy injekciós tűvel nem kerülhetett be a szervezetébe, tehát csak a bőrén át (szívódhatott fel)” – jelentette ki a jogász.
Gatlint 2014 júliusáig tiltották el, és ha nem enyhítik a büntetését, az a pályafutása végét jelenthetné, hiszen 2014-ben már 32 éves lesz.
A 2004-es athéni játékok bajnoka tavaly májusban állította be Asafa Powell 9,77 mp-es világcsúcsát 100-on, ám megfoszthatják ettől az eredményétől, ha nem menti fel a sportbíróság.
Érdekesség, hogy a sprinter 2001-ben egyszer már megbukott, akkor amfetamin-tartalmú gyógyszer miatt kellett felelnie. Azzal próbálta menteni magát, hogy a medicinát kóros figyelemzavar miatt kellett szednie, és később a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) kettőről egy évre mérsékelte a büntetését.
A 100 M-ES SÍKFUTÁS DÖNTŐJE AZ ATHÉNI OLIMPIÁN