A nagy gonddal összeállított, a felkészülés egyéni értékeléséről összeállított tájékoztatóból bíztatóan hatott, hogy Vörös Zsuzsa és
Balogh Gábor (képünkön) mellett további versenyzők szerezhetik meg a részvétel jogát, és Pekingben ismét két-két magyar indulhat majd - remélhetően kiváló esélyekkel.
A jövő évi felkészülés előtt gondot okoz az idei világbajnokság késői időpontja. Más években november végén már a következő alapozás kezdődött, míg most novemberben egyelőre csak a megérdemelt pihenőnél járnak a versenyzők, így a jövő januári melegégövi edzőtáborra feltétlenül szükség lenne -- ha jut rá forrás.
Az idő múlásával a hangulat sajnálatosan egyre borúsabbá vált, akárcsak a siralomházban. Többek között általános gondként jelentkezett az egészségügyi reform terve. Miután több olyan olimpiai kerettag is akad, akinek az úgynevezett sportállások megszüntetése után egyedüli jövedelmi forrását a Wesselényi Alapítvány jelenti, azaz megszűnt a sportállás, nincs munkahelyük és így tb-kártyával sem rendelkeznek.
Januártól megszűnhet orvosi ellátásuk, riasztó példaként hangzott el, hogy egy fiatal sportember műtéte után újabb beavatkozásra lett volna szükség, amiért máris háromszázezer forintot kértek.
Ezek után rendkívül időszerűnek látszik pontos statisztika készítése, hogy tulajdonképpen hány olimpiai kerettagnak nincs munkahelye, s ezen a veszélyes helyzeten mielőbb változtatni kellene.
A Nemzeti Lovarda ügye is napirendre került. Az intézmény a hírek szerint felszámolás előtt áll, s ha ezt végrehajtják, akkor a lovak elhelyezéséről egyszerűen nem tudnak gondoskodni. Legfeljebb abban reménykednek, hogy sikerül valami megoldást találni, hiszen a rendőrség négylábúi is a lovardában vannak elhelyezve.