Kajak-kenu, maratoni vb: az éremtáblázat élén a magyarok

Vágólapra másolva!
2005.10.16. 22:18
Címkék
Három arany-, három ezüst- és egy bronzéremmel a legeredményesebb nemzetként zárta Magyarország az ausztráliai Perth-ben megrendezett maratoni kajak-kenu világbajnokságot. A páros döntők napján aranyérmet nyert a Csay Renáta, Szonda Kornélia női kajak páros és a Csabai Edvin, Györe Attila kenu kettes. Csabai immár 9 aranynál, és összesen 10 vb-medálnál jár, ami a maratoni szakágban sportági rekord.
A kenusoknál a síkvízen is igen eredményes Fürdök Gábor, Hüttner Csaba páros szintúgy remekelt, minthogy a második helyen ért célba.

A férfi kajak kettesek mezőnyében is belapátoltunk egy ezüstöt Szakály Viktor és Szigeti Krisztián révén. Az első helyet a spanyol Manuel Busto, Oier Aizpurua páros vihette haza, ám ki tudja, milyen végeredmény születik, ha az első számú magyar duó, Salga István és Jámbor Attila nem kényszerül a verseny feladására kormánytörés miatt. A női mezőnyben a Kollár Judit, Kollár Zsófia kettős az 5. helyet szerezte meg.

Az ifjúságiaknál női K-2-ben a Hegyi Réka, Hegyi Zomilla testvérpár nyert a Buchmüller Judit, Nagy Anikó kettős előtt; a fiúknál a Kemencei Viktor, Kulifai Tamás páros a 6., a Both Ádám, Pongrácz Balázs duó pedig a 10. helyen zárt.
Legfrissebb hírek

Atlétikai vb: Kozák Luca a 17. lett 100 gáton

Atlétika
27 perce

Stollárék párosa az első fordulóban búcsúzott a szöuli tenisztornán

Tenisz
42 perce

Vízilabda: a címvédő is jól kezdett az ifjúsági fiúbajnokságban

Utánpótlássport
43 perce

Öt NBA-játékos került be a férfi kosárlabda Eb All Star-csapatába

Kosárlabda
52 perce

Doppingellenőrök a Real Madridnál, egy órát csúszott az edzés – a klubnál kiakadtak

Spanyol labdarúgás
1 órája

Inaki Williams az Arsenal-meccs előtt: Vért fognak izzadni ellenünk

Bajnokok Ligája
1 órája

A kézilabda-szövetség eljárást indított a Mosonmagyaróvár–Győri ETO meccsen történtek miatt

Kézilabda
1 órája

Jefferson-Wooden úgy érzi, megdöntheti a 100 méteres világcsúcsot az atlétikai vb-

Atlétika
1 órája
Ezek is érdekelhetik