csupasport bannerhátsófüves banner

Ezüstvasárnapi kihívás a Bakonyban

Rác BenedekRác Benedek
2018.12.14. 15:13
null
Karácsonyi terepfutóversenyt és gyalogtúrát rendeznek a Bakonyban. A december 16-án a pénzesgyőri focipályáról induló megméretésre ötödik alkalommal kerül sor.

Évente több mint húsz különböző túrát, illetve versenyt szervez a Veszprémi Bridzs és Tájékozódási SE, az esztendőt pedig a most már lassan hagyományosnak nevezhető karácsonyi terepfutással és túrázással zárják. Érdekesség, az első évben inkább a túrázás dominált, azóta viszont a futás is egyre népszerűbb a résztvevők körében, s a mostani lesz az első olyan megméretés, amelynek helyszíne megegyezik az előző évivel, hiszen az elmúlt évek során a Bakony több pontján is megfordultak már a futók és a túrázók.

A résztvevők Pénzesgyőrből indulva járhatják be a téli erdőt, a gyerekek és a felnőttek is három különböző távra nevezhetnek. A gyerekek 500, 1000, illetve 2000 méter közül választhatnak, a felnőttek 7, 10, vagy 21 kilométert teljesíthetnek a Pénzesgyőr–Tilos-erdő–Öreg-folyás–Rák-tanya–Kerteskői-szurdok–Pénzesgyőr útvonalon.

„Nálunk már most is van hó az erdőben, és várhatóan még fog is esni – mondta Hites Viktor főszervező. – Az időjárás mellett azzal is igyekszünk fokozni a karácsonyi hangulatot, hogy a frissítőpontokon szaloncukrot és mézeskalácsot is kapnak a versenyzők, illetve teával és forralt borral is várjuk a résztvevőket, a célban pedig tárkonyos vadragulevesre látjuk vendégül a versenyzőket.”

A szervezőktől megtudtuk, hogy a korábbi éveknél nehezebb pályára kell számítani, és hangsúlyozták, az időjárási körülményektől függetlenül megtartják a viadalt. Így abban az esetben is, ha tényleg 30 centi hó esik szombatra.

Ez inkább a rendezőség dolgát nehezítheti meg, hiszen így a pálya kijelölésére még jobban kell figyelni, nehogy a hó miatt eltűnjenek az útvonalat jelző szalagok.

A versenyre még lehet nevezni – 100 körüli futólétszámra és 100-150 túrázóra lehet számítani –, a gyerekfutam díja 1700, a 7 és a 10 kilométer 4200, a félmaraton pedig 4700 forint. A versenyt teljesítők befutóérmet kapnak, a dobogósok érmet és tárgynyereményt, sőt az előnevezők között értékes nyereményeket sorsolnak ki.

A megméretésre hagyományosan a karácsony előtti utolsó vasárnap kerül sor, de mert az idén december 23-ra esik aranyvasárnap, ez jelentősen megnehezítette volna a szervezést – ezért lett ezüstvasárnap az időpont.

A december 16-án sorra kerülő verseny 11 órakor rajtol a pénzesgyőri focipályáról.

Legfrissebb hírek

Az UTT-terv bejött, a harmadik hely pedig hab volt a tortán

Csupasport
Tegnap, 16:29

A csodálatos panoráma repítette előre a Tapolca Trailen

Csupasport
2026.07.27. 14:44

Teljesítette egyéni céljait és ezüstérmet nyert az UTT-n

Csupasport
2026.07.26. 14:48

Meglett a száznyolcvan kilométer, aranyéremmel mehetett haza a lányához

Csupasport
2026.07.23. 14:44

Nem futott még ilyen melegben, bulifutássá vált a Daráló

Csupasport
2026.07.22. 16:44

Spisák Emil elképesztő pályacsúcsot futott a Darálón

Csupasport
2026.07.18. 11:12

Már a legjobbakkal veszi fel a versenyt, remek eredményt ért el a morzine-i vb-n

Csupasport
2026.07.17. 16:44

Stefán Beátának válogatott tagságot ért a tihanyi backyardgyőzelem

Csupasport
2026.07.09. 16:44