MTI 2015.07.10 18:38 Frissítve: 2015.07.10 20:22

Atlétika: olimpiai kvóta hétpróbában az U23-as Eb-n

A hétpróbázó Krizsán Xénia olimpiai kvótát szerzett, miután a tallinni U23-as atlétikai Európa-bajnokságon teljesítette a riói szereplés kivívásához előírt 6200 pontos szintet: 6303 pontjával ráadásul aranyérmes lett.

A Budapest Honvéd hétpróbázója előtt 12 éve nyertek magyarok aranyérmet az U23-as kontinensviadalon: 2003-ban a kalapácsvető Pars Krisztián – London olimpiai bajnoka –, valamint a futó Papp Krisztina (10 000 méter) diadalmaskodott.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Tallinnban a kalapácsvető Pásztor Bence (VEDAC) 74.06 méteres dobással megszerezte a bronzérmet. Ugyancsak harmadik lett a diszkoszvetõ Szikszai Róbert
(Nyíregyházi SC) 58.82 méterrel.

Női 100 méteren Nguyen Anasztázia (Bp. Honvéd) úgy végzett az ötödik helyen 11.75 másodperccel, hogy két tizeddel maradt le a dobogóról.

2021.05.24 09:19:56

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Négy olimpián nyert érmet, s egyedüli sportolóként futott világcsúcsot 100, 200 és 400 méteren.

2021.04.14 19:31:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A fedett pályás Európa-bajnokságon 8. lett, minden idők legjobb magyar téli Eb-döntős idejével.