Atlétika: két világcsúcs az utcaifutó-vb-n

2023.10.01. 16:26
Hobbs Kessler öt másodpercet faragott a világcsúcsból (Fotó: Facebook/USA Track and Field)
Két világcsúcs mellett kenyai, etióp és amerikai siker született a rigai utcaifutó-világbajnokságon.

Az amerikai Hobbs Kessler 3:56.13 perces időeredményével öt másodpercet faragott a férfi 1 mérföldes világcsúcsból, amelyet Sam Prakel állított fel április 25-én Des Moines-ban (4:01.21).

A nőknél ugyanezen a távon az etióp Diribe Welteji diadalmaskodott. A budapesti vb-n 1500 méteren ezüstérmes versenyző csaknem hét másodpercet javított az amerikai Nikki Hiltz világcsúcsán – 4:27.97 perc, szintén Des Moines-ban –, és 4:20.98 perc alatt teljesítette a mérföldet.

Öt kilométeren a kenyai Beatrice Chebet aranyéremre „váltotta” budapesti, 5000 méteren szerzett bronzérmét, míg a férfiak mezőnyében a 2016-os riói olimpián harmadik etióp Hagos Gebrhiwet állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A félmaratoni távon a kenyai Peres Jepchirchir a tokiói játékok maratonija után ismét nem talált legyőzőre, míg a férfiaknál honfitársa, Sabastian Kimaru Sawe nyert.