Gyémánt Liga: Halász Bence hatodik lett Oslóban

2023.06.15. 20:12
null
Halász hatodik lett (Fotó: Nagy Norbert/Fejér Megyei Hírlap)
A világbajnoki bronzérmes és tavaly Európa-bajnoki ezüstérmes Halász Bence hatodikként végzett az Oslóban zajló atlétikai Gyémánt Liga-verseny előtt megrendezett kalapácsvető-viadalon.

 

A 25 éves magyar atlétának hat kísérletéből három érvénytelen volt, a legmesszebbre, 75,26 méterre pedig az ötödik próbálkozásából dobott.

Győzött az olimpiai bajnok lengyel Wojciech Nowicki 81.92 méteres eredménnyel. Másodikként az amerikai Rudy Winkler (79.42 m) zárt, míg a harmadik a kanadai Ethan Katzberg (77.93 m) lett.

A versenyen dobókörbe lépett az ötszörös világbajnok lengyel Pawel Fajdek is, ő Halász Bencét megelőzve végzett ötödikként 76.50 méteres eredménnyel.

 

Legfrissebb hírek

Halász Bence negyedik, Szabados Ármin hatodik lett az aranykategóriás zágrábi versenyen

Atlétika
Tegnap, 20:30

Emma Zapletalová újabb óriási futása 400 m gáton

Atlétika
2026.06.19. 21:12

Takács Boglárka két századdal maradt el országos csúcsának idejétől

Atlétika
2026.06.10. 22:15

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Atlétika: Molnár Attila örül, hogy a legjobbakkal tud együtt versenyezni

Atlétika
2026.06.03. 11:42

Atlétika: Molnár Attila 45 másodpercen belül futott Rabatban

Atlétika
2026.05.31. 21:04

Két magyar második hely a norvég ezüst kategóriás atlétikai viadalon

Atlétika
2026.05.28. 22:34

Gyémánt Liga: Molnár Attila 7. lett Hsziamenben, óriási U20-as világcsúcs gerelyhajításban

Atlétika
2026.05.23. 15:30
Ezek is érdekelhetik