A képzés elméleti és gyakorlati foglalkozásokból, konzultációkból áll. A hallgatók szerda délután első lépésként 3-4. osztályos kisgyermekekkel vették át a majd egy órás, csoportos feladatsort, melyet Dornbach Ildikó szakmai igazgató és El Hebil Abdel Malek irányított. A hat állomáson atlétikai mozgásformákat tartalmazó játékos ügyességi és gyorsasági feladatsorok valamint váltóversenyek szerepeltek, melyeket héttagú csapatok teljesítettek.
„Az IAAF néhány esztendeje felkarolta a gyermekatlétikát, hangsúlyt fektetve az élsport mellett az utánpótlásra is. Megalkotta a Kids Athletics Programot, melyben először az edzők kapnak speciális képzést, hogy tudásukat az egészen fiatalok, a 6-12 éves korosztály csoportos, játékos felkészítésénél tudják kamatoztatni. Ezen az öt napon azokat a trénereket képezzük, akik ezt a tudást, a programot továbbítani fogják a testnevelők és az edzők felé. Reméljük, több és több szakembert tudunk bevonni, ezáltal nagyszámú gyermeket integrálni a gyermekatlétikai programba" – nyilatkozta Dornbach Ildikó a hazai szövetség szakmai igazgatója.
„ A 2001 tavaszán indult nemzetközi programot 120 országban sikerrel alkalmazzák, igen nagy népszerűségnek örvend a franciáknál, kínaiaknál, spanyoloknál, máltaiaknál, törököknél; sőt van, ahol minisztérium írja elő annak gyakorlatát. Nagy előnye, hogy nagyon pörgős, csoportos foglalkozásokról, összetett gyakorlatokról van szó, amit nagyon élveznek a gyerekek. A feladatok során könnyű anyagokból készült biztonságos eszközöket használunk, ezzel elkerülhetjük a baleseteket" – mondta az IAAF szakembere, El Hebil Abdel Malek.
„Az ötnapos kurzus költségeihez a NUPI Utánpótlás-nevelési Igazgatósága a Sport XXI. Program terhére több mint kétmillió forinttal járul hozzá, többek közt az IAAF szakanyagok fordítása, a résztvevők képzési és a tolmácsolási költségek tekintetében" – tudtuk meg Pignitzky Dorottya osztályvezetőtől.