Négygólos vereséggel búcsúzott Sánchez és Ox?

2017.08.27. 16:50
Négygólos verést mért a borzasztóan halovány Arsenalra odahaza a Liverpool, a londoniak nem is lőttek vagy fejeltek a kapu felületére. Sokáig úgy tűnt, hogy csak egy góllal nyer a Tottenham a Burnley ellen, de ez a siker is három pontot ért volna, ám a 92. percben egyenlítettek a vendégek.
A Liverpool kiütötte az Arsenal (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Liverpool–Arsenal 4–0 (Mané 17., Firmino 40., Szalah 57., Sturridge 77.)

Tottenham Hotspur–Burnley 1–1 (Alli 49., ill. Wood 92.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Minden elárul a lecserélt Alexis Sánchez arca a Liverpool és az Arsenal (rangadónak indult) mérkőzéséről: a talán utolsó „ágyús" meccsét játszó chilei magába roskadva ült a kispadon, görnyedten, egyedül.

Vele együtt jött le a pályáról a talán szintén távozó Alex Oxlade-Chamberlain is, hogy átadják helyüket az Olivier Giroud, Alexandre Lacazette kettősnek, amelynek tagjai sokkal veszélyesebben futballoztak – de ekkor már három góllal vezetett az Arsenal.

Csak hárommal, tegyük hozzá gyorsan, mert betalált ugyan Roberto Firmino, Sadio Mané és Mohamed Szalah is, de egyáltalán nem a néha amatőr hibákat elkövető londoni védelmen múlt, hogy csak egyszer-egyszer – no, és a remekül védő, több ziccert is hárító Petr Cechen.

A hajrában beköszöntött a csereként beálló Daniel Sturridge is, teljessé téve a Pool-örömöt.

Kiderült ezen a vasárnap délután, hogy Philippe Coutinho nélkül is topcsapat a Jürgen Klopp-banda, és nyugodtan távozhat ez a Sánchez, Ox kettős az Arsenaltól. 4–0

A felemásan startoló Spurs a Wembleyben fogadta a nyitó fordulóban a címvédő Chelsea-t meglepő Burnleyt. Hiába támadott többet a Tottenham az első félidőben, gólra nem tudta váltani helyzeteit, így a szünetben gól nélküli döntetlent mutatott az eredményjelző. A fordulás után rákapcsoltak a hazaiak, a 49. percben meg is szerezték a vezetést: Christian Eriksen szöglete után kavarodás alakult ki a vendégek tizenhatosán belül, Dele Alli kapcsolt a leggyorsabban, és a hálóba kotort egy levágódó labdát hat méterről. 1–0

A folytatásban is a Spurs volt aktívabb, Harry Kane kicsivel tévesztette el a jobb alsót, majd Eriksen a lécet trafálta telibe. Ahogy a futballban lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A 92. percben egy eladott labda után kontrázott a Burnley, Robbie Brady ugratta ki a csereként beálló Chris Woodot, aki a tizenhatoson belülre érve a bal alsóba helyezett. 1–1

A Burnley újabb nagy csapat ellen szerzett pontot, a Tottenham pedig továbbra sem szereti az augusztust.