PL: két góllal is vezetett a Man. City, mégis kikapott a Brightontól

K. B.K. B.
2021.05.18. 22:30
A Brighton 0–2-ről fordított, és nyert a Manchester City ellen (Fotó: AFP)
Hiába vezetett két góllal az emberhátrányban játszó Manchester City, 3–2-re kikapott a Brightontól. Cavani csodagólja ellenére a Manchester United 1–1-es döntetlent játszott a Fulhammel, a Leeds viszont 2–0-s sikert ért el a Southampton otthonában az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban kedden.

A Premier League 37. fordulójában a már biztos bajnok Manchester City a Brighton otthonában lépett pályára, s Ilkay Gündogan révén korán, már a 2. percben megszerezte a vezetést. Nem sokkal később kontrát indított a Brighton, és mivel Joao Cancelo tiszta gólhelyzetet akadályozott meg, kiállította őt Attwell játékvezető. Az emberhátrány ellenére a második félidő elején Phil Foden tovább növelte a vendégek előnyét (0–2). A Brighton azonban nem adta fel, és letámadta esélyesebb riválisát. Ennek meg is lett az eredménye:Leandro Trossard az 50., Adam Webster a 72.,Dan Burn a76. percben talált be. A Citynek nem volt válasza, így a Brighton nagy bravúrral megfordította, és 3–2-re megnyerte a találkozót.

A tabella második helyezettje, a Manchester United hazai pályán fogadta az élvonaltól már biztosan búcsúzó Fulhamet, és nem akárhogy szerezte meg az első gólt!

Mint már megírtuk, David de Gea remekül indította Edinson Cavanit, az uruguayi észrevette, hogy Alphonse Areola kint áll a kapujából, s úgy döntött, 35 méterről rálövi a labdát – helyesen cselekedett, hiába nyújtózkodott a francia, tehetetlen volt már.

Hiába a parádés találat, a Fulham a második félidőben egyenlített. A hazai védők a 76. percben egyedül hagyták Joe Bryant a tizenhatoson belül, aki így lényegében gond nélkül fejelhetett gólt Bobby Reid beadása után.

Mint kiderült, ezzel együtt a végeredményt is beállította, a Manchester Unitednek be kellett érnie az 1–1-es döntetlennel.

ALeeds aSouthampton otthonába utazott. Az első félidőben a hazaiak játszottak veszélyesebben, a vezetést mégsem tudták megszerezni. Egészen a 73. percig kellett várni az első gólra: a Leeds csatára, Rodrigo kiválóan ívelte a védők mögé a labdát, amelyet Patrick Bamford elért, s nem hibázott a befejezésnél.

A 2–0-s végeredménytTyler Roberts állította be a 95. percben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ

Manchester United–Fulham 1–1 (Cavani 15., ill. J. Bryan 76.)
Southampton–Leeds United 0–2 (P. Bamford 73., T. Roberts 90+5.)
Brighton & Hove Albion–Manchester City 2–3 (Trossard 50., A. Webster 72., Burn 76., ill. I. Gündogan 2., Foden 48.)
Chelsea–Leicester City 2–1 (Rüdiger 47., Jorginho 67. – 11-esből, ill. Iheanacho 77.)