Szép gólokkal sima Liverpool-siker a Goodison Parkban

B. A.B. A.
2021.12.01. 21:05
Mohamed Szalah duplával, Jordan Henderson egy góllal segítette győzelemhez a Liverpoolt (Fotó: AFP)
A Liverpool 4–1-re legyőzte az Evertont a 239. Mersey-parti derbin az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
EVERTON–LIVERPOOL
1–4 (1–2)
Liverpool,
Goodison Park. Vezette: Paul Tierney
EVERTON: Pickford – Coleman, Godfrey, M. Keane, Digne – Townsend (Delph, 73.), Doucouré, Allan, Gray (Tosun, 85.) – Richarlison, Rondón (Gordon, 59.). Menedzser: Rafael Benítez
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, A. Robertson – J. Henderson (Oxlade-Chamberlain, 83.), Fabinho, Thiago Alcantara (Milner, 75.) – Szalah, Diogo Jota (Minamino, 88.), Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Gray (38.), ill. J. Henderson (9.), Szalah (19., 64.), Diogo Jota (79.)

Bár az Everton februárban véget vetett a Liverpool elleni, 20 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatának, a szerdai derbin a forma és az idénybeli szereplés alapján egyértelműen Jürgen Klopp csapata számított esélyesnek.

A „vörösök” ennek megfelelően alaposan bekezdtek, és több kihagyott helyzet után már a 9. percben megszerezték a vezetést: Robertson visszagurítása után Jordan Henderson lőtt ballal a tizenhatosról a jobb alsóba (0–1). A liverpooli csapatkapitány a 18. Mersey-parti derbijén az első gólját jegyezte.

A játék képe alapján csak idő kérdése volt, hogy mikor érkezik a vendégek második találata, erre tíz perccel később került sor. Godfrey labdavesztése után Henderson ugratta ki Mohamed Szalahot, akit nem lehetett utolérni, és végül szépen a kapu jobb oldalába helyezett (0–2). Az egyiptomi sorozatban a 12. PL-mérkőzésén játszott szerepet közvetlenül legalább egy gólban (gólszerzőként vagy gólpasszt kiosztóként), valamint nem mellesleg ez volt az 500. bajnoki gólja a Liverpoolnak Klopp regnálása alatt.

Hogy némiképp nyílttá váljon a találkozó, arról a félidő végén gondoskodott az Everton. Richarlison labdájával Demarai Gray találta magát ziccerben, és nem is hibázta el, Alisson lábai között a kapu közepébe lőtt (1–2).

Váratlanul jött a hazai szépítés, de ahhoz pont elegendő volt, hogy a második játékrészben újult erővel szálljon harcba az egyenlítésért az Everton – már csak emiatt is a legrosszabbkor jött az újabb hiba... Ezúttal Coleman adta el a labdát a felezőnél, Szalahköszönte szépen, végigszáguldott a kapuig, és jól helyezett lövéssel visszaállította a kétgólos különbséget (1–3). Fernando Torres 2008-as duplája óta Szalah lett az első Liverpool-játékos, aki egy meccsen kétszer is betalált a Goodison Parkban.

A kegyelemdöfést Diogo Jota adta meg, a portugál kiválóan fordult le Allanról, hogy aztán nagy erővel a rövid felső sarokba bombázzon (1–4).

A Liverpool 1982 novembere óta először szerzett négy gólt bajnoki mérkőzésen az Everton otthonában, akkor 5–0-ra nyert a Bob Paisley irányította gárda.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Southampton–Leicester City 2–2 (Bednarek 3., C. Adams 34., ill. J. Evans 22., Maddison 49.)
West Ham United–Brighton 1–1 (Soucek 5., ill. Maupay 89.)
Wolverhampton–Burnley 0–0
Watford–Chelsea1–2 (Dennis 43., ill. Mount 29., Zijes 72.)
Aston Villa–Manchester City 1–2
(Watkins 47., ill. Rúben Dias 27., Bernardo Silva 43.)

Csütörtök
20.30: Tottenham Hotspur–Brentford
21.15: Manchester United–Arsenal (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
Kedd
Newcastle United–Norwich City 1–1
(C. Wilson 61. – 11-esből, ill. Pukki 79.)
Kiállítva: C. Clark (Newcastle, 9.)
Leeds United–Crystal Palace 1–0 (Raphinha 90+3. – 11-esből)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Ismételten három perc a ráadás.

88. PERC: Minamino is kap néhámny percet.

85. PERC: Tosun a pályán, Graynek ennyi volt.

83. PERC: Az első gólt szerző Hendersont Oxlade-Chamberlain váltja.

80. PERC: Van Dijk is kapott egy sárga lapott, Gordon volt a szenvedő fél.

79. PERC: GÓÓÓL, EZ MÁR KIÜTÉS! Diogo Jota gyönyörűen fordult le a védőjéről, majd nagy erővel a rövid felsőbe bombázott (1–4).

75. PERC: Klopp is cserél, Thiago le, Milner be.

73. PERC: Townsendnek ennyi volt, Delph a pályán.

64. PERC: GÓÓÓL, ISMÉT KETTŐVEL MEGY A POOL! Ezúttal Coleman hibázott óriásit a felezőnél, Szalah végigszáguldott az ajándék labdával, és okosan a bal alsóba helyezett (1–3).

64. PERC: Townsend lövése megpattant a sorfalon, szöglet.A sarokrúgásból nem alakult ki veszély.

63. PERC: Robertson mellett Gordon esett el a tizenhatos előterében, nagyon jó helyről jöhet szabadrúgással az Everton.

59. PERC: Kényszerű csere a hazaiaknál, Rondónt Gordon váltja.

51. PERC: Gray élesen ívelt a kapu elé, nagyon kellett Matip csúsztatása, hogy ne alakuljon ki belőle nagyobb lehetőség.

49. PERC: Alexander-Arnold remek passzal hozta gólhelyzetbe Manét, a szenegáli lövését a bevetődő Godfrey blokkolta.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Három perc a ráadás.

44. PERC: A második hazai sárga lap színészkedés miatt, ezúttal Gray dobta fel magát Fabinho mellett.

40. PERC: Most Digne érkezett kőkeményen, ez is sárga.

39. PERC: Thiago mellett Allan esett el, a spanyol középpályás is kap egy sárga lapot.

38. PERC: GÓÓÓL, SZÉPÍT AZ EVERTON! Gray kapott remek indítást Richarlisontól, és a kimozduló Alisson lábai között a kapuba lőtt.

34. PERC: Robertsont kell ápolni, a Towndenddel való ütközést követően elkezdett vérezni az orra.

31. PERC: Allan tartott rá Diogo Jota lábára, sárga lap.

25. PERC: Mané távoli lövését Pickford ütötte ki, Thiagóé elakadt a blokkban.

19. PERC:GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Godfrey labdavesztése után Henderson ugratta ki Szalahot, aki szépen a jobb felsőbe helyezett (0–2).

18. PERC: Richarlison beadásánál Alexander-Arnold előzte meg Grayt, és mentett szögletre.

16. PERC: Townsend dobta fel magát Robertson mellett, jogos a sárga lap.

15. PERC: Alexander-Arnold balos löketét öklözte ki Pickford.

12. PERC: Tapsvihar a lelátón az előző héten, 12 éves korában elhunyt Ava White emlékére.

9. PERC: GÓÓÓL, EZ MÁR BENT VAN, VEZET A LIVERPOOL! Robertson tette a labdát a tizenhatosnál érkező Henderson elé, aki ballal okosan a jobb alsóba lőtt (0–1).

8. PERC: Ezúttal a kaput is eltalálta a Pool, Mané okos visszapassza után Szalah vette célba a rövidet, de Pickford leért.

3. PERC: Ez már helyzet volt a javából! Diogo Jota balról érkező beadása után Szalah lőtt az ötösről a kapu fölé.

2. PERC: A sarokrúgás után Matip fejelt a kapu mellé.

1. PERC: Fél perc elteltével rögtön egy vendég lehetőség. Alexander-Arnold indítását Mané hosszan tolta meg, de Pickford nem jött a kapujából, így a hazai védőnek szögletre kellett tisztáznia.

Kék-fehér szerelésben az Everton, tiszta vörösben a Liverpool.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Liverpool indította útjára a labdát.

Gyászszünet előzi meg a mérkőzést, hosszan tartó betegség után, kedden 70 éves korában elhunyt Raymond Kennedy, a Liverpool legendás labdarúgója

A mérkőzés játékvezetője Paul Tierney.

A két csapat legutóbb februárban találkozott, akkor az Everton 2–0-ra nyert az Anfielden.

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Everton–Liverpool Premier League-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A 239. Mersey-parti derbi következik

A lehengerlő támadójátékkal kirukkoló Liverpool a 127 éves múltra visszatekintő városi rangadó esélyese, a Rafael Benítez vezette Evertonnak pedig égető szüksége van a három pontra és a szurkolók megnyerésére.

Hiába emlegetik a legnagyobb angliai rangadók egyikeként a Mersey-parti derbit, a Liverpool és az Everton csatáját, Jürgen Kloppnak megvan a maga sajátos véleménye az 1894 óta nagy érdeklődésre számot tartó párharcról. A „vörösök” népszerű német menedzsere a hét elején úgy nyilatkozott, számára nem ez az év legjobban várt csatája. Pedig a Bajnokok Ligája- és Premier League-győztes mester szebbnél szebb élményeket őrizhet a városi ütközetekről, mérlege ugyanis 13 mérkőzésen hét győzelem, öt döntetlen és egy vereség – igaz, a legutóbbi találkozó éppen a rivális sikerét hozta, az Everton 1999. szeptember 27. után vitte el ismét a három pontot az Anfieldről.

A két csapat legutóbbi rangadója, amelyet a Goodison Parkban rendeztek 2020. október 17-én, talán nem is a 2–2-es végeredmény, sokkal inkább Virgil van Dijk sérülése miatt marad emlékezetes. A világ egyik legjobb középhátvédje a hazaiak kapusával, Jordan Pickforddal „találkozott”, az ütközés következtében a holland bekk járt pórul: az angol kapus brutális megmozdulása miatt térdszalagsérülést szenvedett, ki kellett hagynia az idény hátralévő részét, beleértve a nyári Európa-bajnokságot is, augusztusban tért vissza – nem lepődnénk meg azon, ha a kivételes képességű belső védő érzelmektől leginkább fűtött mérkőzéseinek egyikére készülne, ám edzője szerint profi módjára várja a szerda estét.

„Virgil van Dijk tapasztalt labdarúgó, egy múltbéli történés nem okozhat zavart a fejében, ki kell zárnia a sérüléséhez fűződő gondolatokat – nyilatkozta hivatalos sajtótájékoztatóján Jürgen Klopp. – Balszerencsés eset során sérült meg, azóta sem láttam ahhoz foghatót. Bár az emberek gyorsan reagáltak volna, ha nem úgy teljesít, mint korábban megszokhattuk, a játékát látva nincs értelme károgásnak, nagyszerűen tért vissza.”

A 239. egymás elleni mérkőzés egyértelmű esélyese a vendégcsapat, a Liverpool a sérült Joe Gomez, Roberto Firmino, Naby Keita és Curtis Jones hiányában is favorit. Amíg a Liverpool remek formában van, és szórja a gólokat (13 játéknap elteltével korábban még nem szerzett 39-et, s az 1927-es Sunderland óta az első angol csapat, amely egymást követő 17 tétmérkőzésén legalább két gólt ért el), szerdai ellenfele pocsékul teljesít. Az Everton Rafael Benítez irányításával jól kezdte az idényt, hat bajnokiból négyet megnyert, ám negatív spirálba került: legutóbbi hét PL-meccsén két pontot szerzett, az ötödikről a 14. pozícióba zuhant vissza. A spanyol trénernek villantania kell, a vörösökhöz kötődése miatt őt elfogadni képtelen szurkolók ugyanis aligha tűrik sokáig a kispadon, ha gyengén teljesít. Számára a szerdai derbi különleges jelentőségű: ha az Everton otthon tartja a három pontot, maga mellé állíthatja a kritikusokat, játékosai önbizalmat szerezhetnek, ám ha együttese pont nélkül marad, a még meglévő szimpatizánsai is kihátrálhatnak mögüle, bukott rangadóval hatványozottan nehéz helyzetbe hozhatja a klubot, meg persze saját magát.