Hajrában lőtt öngóllal kapott ki a kilenc emberre megfogyatkozó Liverpool

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2023.09.30. 18:20
null
A hajrában jött a csattanó (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Tottenham a hajrában lőtt öngóllal 2–1-re legyőzte a kettős emberhátrányba kerülő Liverpoolt, így elvette a „vörösök” veretlenségét.

 

PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
TOTTENHAM HOTSPUR–LIVERPOOL 2–1 (1–1)
London
,Tottenham Hotspur Stadion, 62 001 néző. Vezette: Hooper
TOTTENHAM: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Udogie (B. Davies, 83.) – P. Sarr (Skipp, 83.), Bissouma (Höjbjerg, 90.) – Kulusevski, Maddison (Véliz, 90.), Richarlison – Szon Hung Min (Szolomon, 69.). Menedzser:Ange Postecoglou
LIVERPOOL: Alisson – Gomez (Konaté, 74.), Matip, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (Gravenberch, 80.), C. Jones – Szalah (Alexander-Arnold, 74.), Gakpo (Diogo Jota, a szünetben), L. Díaz (Endo, 74.).Menedzser:Jürgen Klopp
Gólszerző: Szon Hung Min (36.), Matip (90+6. – öngól), ill. Gakpo (45+5.)
Kiállítva: C. Jones (26.), Diogo Jota (69.)

ÖSSZEFOGLALÓ

A mérkőzés elején a Liverpool volt veszélyesebb, amely Gakpo és Robertson révén is megszerezhette volna a vezetést. Aztán a piros lap megváltoztatta a játék képét, miután Jones rátalpalt Bissouma sípcsontjára, így emberhátrányba kerültek a „vörösök”. Élesebbé vált a Tottenham, és már helyzetekig is eljutott, Díaz révén azonban a vendégek találtak a kapuba, csakhogy lesről, ami igencsak határesetnek tűnt. Két perc múlva a londoni csapat viszont már érvényes gólt szerzett, szép támadás végén Szon Hung Min volt eredményes, aki klubszínekben a 200. góljának örülhetett. A következő percek még a hazaiaké voltak, de a félidő hajrájára támadásba lendült a Pool, és Gakpo meg is szerezte az egyenlítő gólt.

A második játékrész két nagy Allison-védéssel indult, előbb Maddison tekerését, majd Szon lövését hárította bravúrral a brazil kapus. Később a Tottenham is lőtt egy lesgólt, ám ez egyértelműbb helyzet volt, így ez kivételesen nem adhatott vitára okot. Aztán kilenc emberre fogyatkozott meg a Mersey-parti együttes: egy perccel azután, hogy sárgát kapott, Diogo Jotaodacsúszott Udogie-nak, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat is.

Arra lehetett számítani, hogy ezt követően óriási hazai nyomásnak lehetünk szemtanúi, de nem így történt. A Liverpool betömörült, amivel ellenfele nem tudott mit kezdeni, gyakorlatilag helyzetig sem jutottak el a „sarkantyúsok”. Majd amikor már mindenki azt hitte, Szoboszlai Dominikék kihúzzák a meccset döntetlenre, jött a csattanó. A 96. percben a sokadik középre belőtt labda már célt ért el, Matip ugyanis balszerencsésen a saját kapujába lőtt, így a Tottenham legyőzte a Liverpoolt, és elvette a veretlenségét. 2–1

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

AZ ÁLLÁS
1. Manchester City76117– 5+1218
2. Tottenham Hotspur
75217– 8 +917
3. Arsenal75215– 6 +917
4. Liverpool751116– 7 +916
5. Aston Villa75218–11 +715
6. Brighton & Hove Albion75219–14 +515
7. West Ham United
741213–10 +313
8. Newcastle United
74318– 7+1112
9. Crystal Palace7322 7– 7 011
10. Manchester United734 7–11 –4 9
11. Fulham6222 5–10 –5 8
12. Nottingham Forest6213 7– 9 –2 7
13. Wolverhampton7214 8–13 –5 7
14. Brentford6132 9– 9 0 6
15. Chelsea6123 5– 6 –1 5
16. Everton7115 6–12 –6 4
17. Luton Town6114 5–12 –7 4
18. Bournemouth734 5–15–10 3
19. Burnley615 4–15–11 1
20. Sheffield United716 5–19–14 1
A mindent eldöntő öngól (Fotó: AFP)

 

PERCRŐL PERCRE

Köszönjük, hogy velünk tartottak!

Statisztika
Várható gólok (xG): 2.37–1.37
Labdabirtoklás: 65%:35%
Kapura lövések: 24–12
Kaput eltaláló lövések: 8–4
Szögletek: 11–5
Lesek száma: 4–1
Passzok száma: 660–360
Passzpontosság: 91%–78%
Szabálytalanságok:11–17
Sárga lapok: 5–4
Piros lapok: 0–2

90+8. perc: Vége a mérkőzésnek, a Tottenham elvette a Liverpool veretlenségét!

90+8. perc: Véliz is besárgult.

90+7. perc: Pedro Porro kapott sárgát mezlevételért.

90+6. perc: ÖNGÓL!Pedro Porro lőtte be élesen középre a labdát, Matip pedig szerencsétlenül rúgott bele az ötösön belül, így a bal felső sarokba lőtt! 2–1

90+5. perc: Alisson kapott sárgát időhúzásért.

90+2. perc: Pedro Porro beadása után Richarlison fejelt kapura, de Alisson kezébe.

90. perc: Ismét hat perc a ráadás.

90. perc: Maddison ésBissoumahelyén Véliz ésHöjbjerg.

89. perc: Romero rúgta fel Szoboszlait, ismét villant a sárga lap.

88. perc: Bissouma kapott bele Endo arcába, ez is sárga.

87. perc: Robertson kapott sárgát egy könyökös miatt.

83. perc: Udogie és Saar fejezte be,Davies és Skipp jut lehetőséghez.

80. perc: Még egy liverpooli csere,Mac Allister helyénGravenberch.

78. perc: Szoboszlai lőtt távolról a Spurs-kapus kezébe.

74. perc: Hármas vendégcsere. Lejött Gomez, Szalah és Díaz, beállt Konaté,Alexander-Arnold és Endo.

Diogo Jota két perc alatt két sárgát kapott, így őt is kiállította a játékvezető (Fotó: AFP)
Diogo Jota két perc alatt két sárgát kapott, így őt is kiállította a játékvezető (Fotó: AFP)

69. perc: ÚJABB PIROS LAP! Egy perccel azután, hogy sárgát kapott, Diogo Jota csúszott oda Udogie-nak, amiért megkapta a második sárga lapját, majd a pirosat is!

69. perc: Sérülés miatt lejött a hazai gólszerző, Szon, és Szolomon állt be a helyére.

68. perc: Diego Jota koccantotta össze Udogie bokáját hátulról, ezért sárgult be.

65. perc: Szalah kapott sárgát reklamálásért.

59. perc: Lesgól! Maddison adott ismét szenzációs labdát a védelem mögé kerülő Richarlisonnak, aki akárcsak az első gólnál, középre tett, Szon pedig a hálóba pörgetett, de ez most egyértelmű leshelyzet volt.

58. perc: Sarr lőtt 25 méterről Alisson kezébe.

51. perc: Újabb Alisson-bravúr! A 16-os vonalánál Szon vette át mellel a labdát, és úgy lőtt, hogy nem hagyta lepattanni, Alisson a léc alól tolta ki!

49. perc: Nagy védés! Maddison tekert kapura 16 méterről, Alisson bravúrral tolta ki a jobb felső felé tartó labdát!

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

46. perc: Gakpo megsérült a gólnál, és nem is tudja folytatni. Diogo Jota a helyén.

Szoboszlai Szon nyomában (Fotó: AFP)
Szoboszlai Szon nyomában (Fotó: AFP)

Félidei statisztika
Várható gólok (xG): 1.09–1.37
Labdabirtoklás: 57%:43%
Kapura lövések: 9–10
Kaput eltaláló lövések: 4–3
Szögletek: 1–4
Lesek száma: 1–1
Passzok száma: 330–219
Passzpontosság: 89%–84%
Szabálytalanságok: 3–9
Sárga lapok: 1–1
Piros lapok: 0–1

45+9. perc: Itt a vége az első félidőnek!

45+8. perc: Helyzet!Szalah nagy passza után Díaz épphogy elérte a labdát, de már nem tudta kapura tenni!

45+5. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A POOL! Szoboszlai ívelte be a labdát, Van Dijk középre fejelte, Gakpo pedig egy átvétel után 8 méterről a kapu közepébe lőtt! 1–1

45+3. perc: Udogie csúszott rá Gakpóra, sárga lap.

45. perc: Hat perc a ráadás.

43. perc: Szon forgolódott a labdával, majdRicharlison tolt rajta egyet, és kapura lőve a bal kapufát találta el. Viszont az asszisztens emelte a zászlaját, mivel Udogie lesen volt, és zavarta a kapust, ahogy a lövésnél elhaladt Vicario előtt, így nem ért volna, akkor sem, ha gól születik.

41. perc: Szon passza utánRicharlison próbálta meg kicselezni Gomezt, el is lőtte mellette a labdát, de középre ment, így Alisson biztosan védte.

40. perc:Mac Allister késett el, és találta el Udogie lábát, ezért járt a sárga lap.

Szon (fehérben) szerzett vezetést a Tottenhamnek (Fotó: AFP)
Szon (fehérben) szerzett vezetést a Tottenhamnek (Fotó: AFP)

36. perc: GÓL! VEZET A SPURS!Maddison ugratta ki remekül Richarlisont, aki középre tett, ahol Szon érkezett, és 6 méterről a már szinte üres kapuba passzolt! 1–0

34. perc: Lesgól! Szalah ugratta ki Díazt, aki remekül lőtte ki a jobb alsó sarkot, de emelkedett a zászló, így nem érvényes a találat, pedig nem sokon múlt.

33. perc: Richarlison került helyzetbe, de 10 méterről fölé lőtt!

31. perc: Maddison vette célba a kapu jobb oldalát 20 méterről, de Alisson szépen fogta a félmagas lövést.

Bissoumát kellett ápolni, de folytatni tudja.

26. perc: PIROS LAP! EMBERHÁTRÁNYBAN A LIVERPOOL! Jones talpalt ráBissouma sípcsontjára. Elsőre a sárga lap villant, de a videóbíró segítségével a játékvezető megnézte az esetet, és úgy ítélte meg, ez kiállítást ér!Tegyük hozzá, jogosan.

19. perc: Szoboszlai passzolt át a jobb oldalról a hosszúra, Jones átvette a labdát, lőtt, de Sarr blokkolt.

13. perc: Helyzet! Szép összjáték után Gakpo lőtt kapura 6 méterről, ezt a rövidnél kiütötte Vicario, majd a kipattanót Robertson bombázta rá, de ezt is védte a hazai kapus!

4. perc:Mac Allister lőtt mellé 16 méterről.

A Tottenham fehér, a Liverpool piros szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A vendégek indították útjára a labdát!

A találkozó beharangozóját ide kattintva olvashatják el!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Tottenham–Liverpool mérkőzés a Premier League-ben!

Legfrissebb hírek

Yamal és Dumfries parádézott, hatgólos döntetlen a Barca–Inter párharc első meccsén!

Bajnokok Ligája
15 órája

Esterházy Mátyás reagált Jamie Carragher Szoboszlai Dominikot érintő kritikájára

Angol labdarúgás
16 órája

Újabb legenda szerint kell Kerkezzel erősíteniük Szoboszlaiéknak

Angol labdarúgás
19 órája

A Liverpoolt és az Aston Villát is kifoszthatják nyáron a szaúdi klubok

Angol labdarúgás
20 órája

Premier League: megúszta a hárommeccses eltiltást a brazil csatár

Angol labdarúgás
21 órája

Megdolgoztatták Szoboszlai Dominiket, válaszul kihozta győztesnek Cristiano Ronaldót

Légiósok
Tegnap, 12:40

Dembélé korai találatával a PSG egygólos előnyt szerzett az Arsenal ellen

Bajnokok Ligája
2025.04.29. 22:55

Szoboszlai 68 perc játékkal is ott van a hét csapatában a PL-ben

Légiósok
2025.04.29. 18:19
Ezek is érdekelhetik