Rooney góljával győzött a United a semmit sem mutató City ellen

2008.11.30. 16:34
A Manchester United végig kézben tartotta a Manchester City elleni városi derbit, és még az sem zavarta meg a „vörös ördögöket”, hogy Cristiano Ronaldo kiállítása miatt a 68. perctől emberhátrányban játszottak. A találkozót Wayne Rooney 42. percben szerzett gólja döntötte el.
Wayne Rooney a gólját ünnepli
Fotó: Reuters

A manchesteri városi rangadó első félidejében a United irányított: a Citynek még helyzete sem volt, míg a „vörös ördögöknek” több lehetőségük is akadt, és ezek közül egyet gólra is váltott Wayne Rooney.

A 8. percben Rooney középről leadott lövését egy suta mozdulat után kiejtette Joe Hart, de az érkező Darren Fletchert annyira meglepte a váratlan lehetőség, hogy a kaputól öt méterre elrúgott a labda fölött, így fel tudtak szabadítani a védők.

A 27. percben ismét egy kipattanó okozott gondot a City védelmének: a támadáshoz felzárkózó balhátvéd, Patrice Evra jobb lábbal 10 méterről lőtte nem sokkal kapu fölé a Hartról kijövő labdát.

A Manchester Unietd az egész első félidőben többet birtokolta a labdát, és a 42. percben góllá érett a fölénye. A hazai védők röviden szabadítottak fel, Michael Carrick lecsapott a labdára, majd a bal oldalról éles szögből lőtt, és bár a kísérletét kiütötte Hart, de pechjére éppen Rooney elé, aki közvetlen közelről a hálóba passzolt (0–1).

A második félidőben a Manchester United nem erőltette a támadásokat, próbálta tartani a labdát és az eredményt is. A City csak erőlködött, és még az sem segített a csapaton, hogy Mark Hughes kettőt cserélt a szünetben.

A 68. percben Cristiano Ronaldót szándékos kezezés miatt, a második sárga lapja után kiállította Howard Webb játékvezető.

A portugál középpályás a City tizenhatosán belül valóban beleütött a labdába egy bal oldali beadást követően, de ő azt reklamálta az eset után, hogy sípszót hallott, ezért ért kézzel a labdába.

A Manchester United azonban nem jött zavarba a kiállítás után sem. Noha a City átvette az irányítást a meccs hajrájában, Robinhóék képtelenek voltak feltörni a „vörös ördögök” védelmét. A 93. percben egy szöglet után kialakítottak ugyan egy helyzetet, de Evra menteni tudott, sőt az ellentámadásból kis híján újabb gólt szerzett Wayne Rooney.

Újabb helyzet már nem alakult ki, így a Manchester United teljesen megérdemelt győzelmet aratott.