A Liverpoolnak BL-indulást érhet a Bolton elleni győzelem

2008.03.02. 16:52
A Premier League 28. fordulójában 3-1-re nyert a Liverpool a Bolton Wanderers otthonában. A vezetést Steven Gerrard szerezte meg a 12. percben, ám ehhez kellett a kapus hatalmas hibája is. A második félidőben még Ryan Babel és Fabio Aurélio is beköszönt, a vendégek egyetlen találatát Tamir Cohen szerezte. A Liverpool a negyedik helyre ugrott, és izgulhat, hogy a Portsmouth legyőzze a „vörösök” városi riválisát, mert így a játéknap után is a ’Pool állna a Bajnokok Ligája-selejtezős pozícióban.
A Liverpool Babelnek is köszönhetően feltornázta magát a negyedik helyre
Reuters
Reuters

A Liverpool számára hatalmas téttel bírt a találkozó, ugyanis egy esetleges győzelemmel felléphetett volna a tabella negyedik helyére, amely a Bajnokok Ligája-selejtezős indulást érné a „vörösöknek”.

A Bolton a 17. helyen szerénykedett a játéknap előtt, és a már kieső Readinggel azonos pontszámmal állt a Wanderers.

A találkozó a vendégek fölényével indult, és egy kósza próbálkozásuk utat is talált a hálóba: Steven Gerrard szánta el magát lövésre, Jaaskelainen pedig bevédte a kapu mellé tartó labdát.

A vezetés után nem hagyott alább a Liverpool lelkesedése, és szerették volna minél előbb megduplázni előnyüket.

Ez azonban nem sikerült a „vörösöknek”, így az öltözőbe 1-0-s liverpooli előnnyel vonulhattak.

A második játékrész közepes iramban kezdődött, az első negyedórában nem történt sok említésre méltó esemény a pályán.

A 60. percben Ryan Babel kavarta fel az állóvizet: a holland támadó vette be a Bolton kapuját, pontos lövése pedig a jobb alsó sarokban kötött ki.

A fehérmezesek becsülettel küzdöttek a szépítésért, de a befejezésbe mindannyiszor hiba csúszott.

A győzelmet Fabio Aurélio tette biztossá, a végeredményt pedig Cohen állította be, így legalább a tisztes vereség összejött a Wanderersnek.

PREMIER LEAGUE

28. FORDULÓ
Bolton-Liverpool 1-3 (Cohen 78., ill. Gerrard 12., Babel 59., Aurélio 74.)

28. FORDULÓ
Arsenal-Aston Villa 1-1 (Bendtner 93., ill. Senderos 27. – öngól)
Birmingham City-Tottenham Hotspur 4-1 (Forssell 7., 59., 81., S. Larsson 55., ill. Jenas 90.)
Derby County-Sunderland 0-0
Fulham-Manchester United 0-3 (Hargreaves 15., Pak 45., Davies 72. – öngól)
Middlesbrough-Reading 0-1 (Harper 90.)
Newcastle United-Blackburn 0-1 (Derbyshire 90.)
West Ham United-Chelsea 0-4 (Lampard 17. – tizenegyesből, J. Cole 20., Ballack 22., A. Cole 64.)