Előbb elaludt, majd a végén ébredt a Chelsea

2006.12.23. 20:29
Flegma, unott, nagyképű játékával majdnem elveszített két pontot a címvédő Chelsea a Wigan Athletic otthonában az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának záró mérkőzésén, azonban 2-2-es állásnál, a 93. percben Arjen Robben egy remek lövéssel eldöntötte a találkozót. A londoniaknak ez volt a 14. győzelmük, és továbbra is két ponttal követik az éllovas Manchester Unitedet.
Arjen Robben gólpasszt adott Frank Lampardnak, majd a végén eldöntötte a mérkőzést. Ez volt az első bajnoki találata a szezonban

50% Labdabirtoklás 50%
A Manchester United fölényes győzelme után az üldöző, egyben címvédő Chelsea is-nek is nyernie kellett, és félóra után úgy tűnt, nem is lesz különösebb problémája a tabella második felében tanyázó Wigannel a londoni kékeknek.

Jose Mourinho együttese lendületesen kezdte a meccset, és már a 13. percben előnyt szerzett. Ekkor Frank Lampard mozgott teljesen üres területre a 16-oson belül, kapta is a labdát Arjen Robbentól, a labdaátvétellel már ziccerbe is került, és lazán elrúgta a labdát Chris Kirkland lábai között (0-1).

A 31. percben még könnyebbnek tűnt a Chelsea helyzete, miután egy bal oldali szögletet Salomon Kalou fejelt közelről a léc alá (2-0).

A sztárcsapat ezek után alaposan visszavett a tempóból, látszott, hogy ezzel az eredménnyel tökéletesen elégedett lenne.

A Wigan azonban nem akart kikapni, és eltökéltségét góllal nyomatékosította. A félidő utolsó percében Josip Skoko ívelt be egy labdát balról, Emile Heskey remek ütemérzékkel érkezett, és négy méterről a hálóba fejelt (1-2).

A Chelsea a második félidőt egy kihagyott ziccerrel kezdte: Lampard, miután tökéletesen kidolgozta magának a lövőhelyzetet, ballal a bal alsó sarok mellé gurított.

Nem sokkal később mintaszerű akció végén Kalou bombázott közelről a hálóba, de a partjelző tévesen lest intett, így Dean játékvezető nem adta meg a gólt.

A folytatásban unottan "álomba szenderült" a vendégcsapat, a Wigan viszont egyre több helyzetet dolgozott ki Henrique Hilario kapuja előtt.

A 75. percben megérdemelten egyenlítettek a házigazdák: a csereként beállt David Cotterill került gólhelyzetbe, s bár jobblábas lövése elsuhant volna a kapu előtt, ám Heskey ott volt a rövid saroknál, és a hálóba passzolt (2-2).

A szokásos Chelsea-sluszpoén azonban még hátravolt. Ezúttal a 93. percben dőlt el a meccs, amikor Robben cselezett jobbról befelé, 23 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, és Kirkland – aki a labdát átlépő Drogbától és a védőitől nem látott semmit – már későn vetődött utána (2-3).

A Chelsea ezúttal megérdemelte volna, ha a remekül küzdő Wigan megfosztja két bajnoki ponttól, azonban a szezonban az első bajnoki gólját szerző Robben villanásának köszönhetően ezúttal is nyert, és továbbra is tapad a Manchester Unitedre.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIERSHIP)

A 19. FORDULÓ ZÁRÓ MÉRKŐZÉSÉN:
WIGAN ATHLETIC–CHELSEA 2-3 (1-2)
JJB-stadion, 22 077 néző. Vezette: Dean.
WIGAN: Kirkland – Baines, Boyce, De Zeeuw, Hall – Johansson (Cotterill, 72.), Kilbane, Landzaat (D. Wright, 84.), Skoko – Heskey, Todorov (Teale, 77.).
CHELSEA: Hilario – Boulahrouz (Sevcsenko, 79.), Ricardo Carvalho, Ash. Cole – Ballack, Essien, Lampard, Makelele (Mikel, 79.) – Robben (Geremi, 90.), Kalou – Drogba.
Gólszerzők: Heskey (45., 75.), ill. Lampard (13.), Kalou (31.), Robben (93.)
A FORDULÓ TÖBBI EREDMÉNYE ÉS GÓLSZERZŐI:
  • Fulham - West Ham 0-0
  • Newcastle – Tottenham 3-1 (Dyer 3., Martins 7., Parker 34. ill. Murphy 15.)
  • Liverpool - Watford 2-0 (Bellamy 47., Xabi Alonso 88.)
  • Arsenal – Blackburn 6-2 (Gilberto Silva 10., Hleb 23., Adebayor 27.-11esből, Van Persie 85., 88., Flamini 90. ill. Nonda 3.-11esből, 69.)
  • Reading – Everton 0-2 (A. Johnson 15., McFadden 47.)
  • Middlesbrough – Charlton 2-0 (Yakubu 29., Arca 52.)
  • Portsmouth - Sheffield United 3-1 (Kozluk 48.-öngól, Campbell 55., Pamarot 68. ill. Hulse 5.)
  • Manchester City – Bolton 0-2 (Anelka 9., 25.)
  • Aston Villa - Manchester United 0-3 (Ronaldo 58., 85., Scholes 64.,)