Steph Curry kitömte a Heatet, Derrick Rose újabb sérülése

ADORJÁN ISTVÁN, TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)ADORJÁN ISTVÁN, TÓTH ATTILA (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2014.11.26. 08:24
null
Stephen Curry megállíthatatlanul játszott a Miami ellen (Fotó: Reuters)
Öt mérkőzést rendeztek szerdára virradóra az észak-amerikai profi kosárligában (NBA), s a nap főszereplője egyértelműen a 40 pontot szóró Stephen Curry volt – a Warriors nagyon simán nyert Miamiban. A Bulls nem bírta el, hogy egyik húzóembere át sem öltözött, a másik pedig megsérült, a Nuggets így begyűjtötte sorozatban ötödik győzelmét. A Bucks újra 50 százalék felett áll, a Kings és DeMarcus Cousins visszavágott a Pelicansnek és Anthony Davisnek, míg az Atlanta a fővárosban aratott kissé meglepő, de megérdemelt sikert.

 

Washington Wizards–Atlanta Hawks 102–106

Vereséget hozott a pontatlan játék.
Annak ellenére jól tartották magukat a fővárosiak, hogy a nyitó negyedben csupán öt mezőnykosarat szereztek, mindezt 18 mezőnykísérletből. Sokáig tartotta magát meccsben a hazai gárda, de még saját csarnokukban is nehéz úgy győzelemhez jutni, ha 24 eladott labdát számlálnak náluk a mérkőzés végén.

Nem elég, ha csak pontok érkeznek a húzóemberektől. Vendég részről nem tudták tartani Teaguet, aki könnyedén váltotta be büntetőit. Ám ennél is nagyobb baj volt, hogy a Wall, Beal duó 10/29-es mutatót hozott össze mezőnyből, 6, illetve 7 vétettek eladott labdát. A negyedik negyedben összeszedett hátrányt még egy hárompontos zuhataggal próbálta ledolgozni – sikertelenül – a Wizards.

Nyerő emberek a padról. A negyedik negyedben záporoztak a vendék kosarak, de a végül magabiztosnak és kitartónak bizonyuló előny felépítése két cserejátékos, Mack (5/9 mezőnyből, 5 gólpassz) és Scott (5/10 mezőnyből, 7 lepattanó) érdeme. Vezetésükkel a Hakws 22–5-ös rohamot produkált a negyedik negyed elején, amivel 13 egységnyi előnyt épített ki. Mack 7, Scott 14 pontot szállított a záró játékrészben, ilyen teljesítményekkel mélységet adhatnak az Atlanta kispadjának.

A Wizards legjobb dobói: Wall 21/6, Pierce 14/3, Beal 13/3
A Hawks legjobb dobói: Teague 28, Scott 17/6, Millsap 17/3, Mack 13/6

Miami HeatGolden State Warriors 97–114

A leadott előny és a sötét záró etap. Az első félidőben már 16 ponttal is vezetett a Heat, innen azonban már csak a vendégekről szólt a találkozó. Az előző két mérkőzésen gyengén dobó Curry megtáltosodott, Thompsonnal az oldalán megfordították a mérkőzés addigi állását, menetét. A negyedik negyed utolsó hét és fél percében két (!) pontot engedélyeztek a Heatnek, mely a mérkőzés utolsó 9 percében nem szerzett mezőnykosarat.

Az isteni Steph. Csak szuperlatívuszokban lehet beszélni Curry teljesítményéről, aki úgy célzott a gyűrűre ezen az estén, mintha kavicsokat dobálna az óceánba. Mezőnyből 12/19-cel zárt, de ami ennél is kiemelkedőbb, hogy 11 triplakísérletéből 8 átjutott a gyűrű síkján. Ráadásként begyűjtött 6 lepattanót, kiosztott 7 gólpasszt, 1 blokkot, és szerzett 3 labdát. Szinte egymaga fektette két vállra a hazaiakat.

Hátvédek nélkül nem megy. Nem elég, hogy képtelenek voltak tartani Curryt, a Heat kisemberei támadásban totális csődöt mondtak. Chalmers kritikán aluli, 4/17-es, Cole pedig 1/8-as mezőnymutatót tákolt össze. Bosh hiába vezette ismét a csapatot – dobáspontosságban 50 százalék fölé jutott – mellé csak Deng (6/11 mezőny) tudott érdemben felzárkózni. A hazaiak 39, míg a Warriors kiváló, 57 százalékos hatékonysággal váltotta pontokra dobáskísérleteit.

A Heat legjobb dobói: Bosh 26/6, Deng 16/6, Chalmers 16/6
A Warriors legjobb dobói: Curry 40/24, Thompson 24/9, Barnes 12/3

Milwaukee Bucks–Detroit Pistons 98–86

A két középső negyed döntött. Bár a Detroit nagyon jó ritmusban kapta el a meccs elejét (31 pontot szórtak az első 12 percben), a folytatásban nem sok közük volt az összecsapáshoz. A Bucks előkapta kiváló védekezését, támadásban pedig a Knight, Mayo hátvédduó vezérletével magabiztosan győzött – és újra 50 százalék felett áll.

Brandon Jennings hiányzott. Bár a két nagyember, Drummond és Monroe nagyon élt a palánkok alatt, DJ Augustin a meccs jó részében képtelen volt pótolni a sokat kritizált, de kétségtelenül tehetséges hátvédet – Jennings egyébként első négy évét Milwaukee-ban töltötte. Josh Smith lehetett volna az, aki előlép és extrát hoz – ez majdnem sikerült is neki (11 pont, 10 pattanó, 8 gólpassz, 3 blokk), azonban a 2/10-es büntetőzésével alaposan lerontotta a teljesítményét.

Antetokunbo borzalmas estéjét is elbírta a Bucks. A görög csodagyerek ma nagyon nem találta a játékát, 1/13-mal zárt mezőnyből, Josh Smith remekül dolgozott rajta. A Milwaukeee másik négy kezdője azonban legalább 50 százalékkal dobott (Jabari Parker 70-nel), összehoztak 63 pontot – ez bőven elég volt ezen a pontszegény összecsapáson.

A Bucks legjobb dobói: Knight 20/9, Mayo 17/9, Parker 14.
A Pistons legjobb dobói: Drummond 23, Monroe 15, Augustin, Smith 11/3-11/3.

New Orleans Pelicans–Sacramento Kings 89–99

Visszavágott a Kings. Két fiatal, tehetséges gárda találkozott, akik szeme előtt a playoff lebeg, ennek megfelelően harcos kis meccset játszottak – a vendégek mesterét, Mike Malone-t két technikaival már a második negyedben kiállították. Végül azonban ez nem számított, a Sacramento megtorolta az egy héttel ezelőtt Kaliforniában elszenvedett vereséget – ráadásul úgy, hogy két húzóembere hiányzott.

Casspi és Sessions előugrott a fiókból. Rudy Gay és Darren Collison sem állhatott csapata rendelkezésére, helyetteseik azonban remekeltek: Casspi termelte a pontokat, Sessions pedig bár nem dobott jól, támadta a gyűrűt és ezekből büntetők, illetve gólpasszok születtek. A triplák nem ültek vendégoldalon, de közelebbről jól céloztak – azonban elsősorban az döntött, hogy a második félidőben 40 ponton tartották a Pelicanst.

Ezt most Cousins nyerte. A Kings nagyembere 22 pontot, 12 pattanót, 5 gólpasszt és 3 labdalopást jegyzett, és annak ellenére dominált, hogy a Pelicans kezdőjébe visszatért a török center, Ömer Asik. A túloldalon Anthony Davis nem találta a ritmust, 4/12-vel dobott, és bár 9 pattanója mellett 2 blokkja is akadt, gyakorlatilag kivették a játékból. A Pelicansnél a dobóhátvéd Eric Gordon hosszú időre kiesett vállsérülés miatt, az ő pótlása egyelőre nehezen megy New Orleansban, a 3/17-es triplamutató ezt jól jelzi.

A Pelicans legjobb dobói: Evans 22, Anderson 20/9, Davis 14.
A Kings legjobb dobói: Casspi 22/3, Cousins 22, Sessions 15/3.

Denver Nuggets–Chicago Bulls 114–109

Megint. Derrick Rose combhajlító-izmával ismét gondok akadtak, így mindössze 10 percet tölthetett a parketten. A hírek szerint nem komoly a baj, mindenesetre annyira pont megkavarta a Bullst, hogy kikapjanak Denverben.

A védekezés nem működött a Chicagónál.
Hiába hozott dupla duplát (22 pont, 11 pattanó) Pau Gasol, hiába játszott megállíthatatlanul Jimmy Butler (32 pont, 7/13 mezőnyből, 18/20 büntető!), és hiába játszottak jól Rose helyettesei (Hinrich és Brooks összesen 26 pontot és 10 gólpasszt hoztak össze), a túloldalon nem voltak a pályán. Joakim Noah nagyon hiányzott a palánkok alól, a kétségbeesést jól jelzi, hogy Tom Thibodeau még a veterán centerrel, Nazr Mohammeddel is próbálkozott – kevés sikerrel.

Nagyon összeállt a Denver. Sorozatban ötödik győzelmét aratta Brian Shaw csapata, és az 1–6-os idénykezdés után most már 7–7-tel állnak. Az irányító Ty Lawsonnal nem tudtak mit kezdeni (20 pont, 12 gólpassz) az ellenfelek, a kezdőötöstől 76 pont érkezett – mindenki dobott legalább 11 egységet. A kispad is jól működött, úgy tűnik, hogy Danilo Gallinari gyorsan beleszokott a 6. ember szerepkörébe – ma is sokoldalú játékkal (15 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz, 1 blokk) jelentkezett.

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 20/3, Afflalo 19/9, Gallinari 15.
A Bulls legjobb dobói: Butler 32, P. Gasol 22, Dunleavy 17/9.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik