NHL: tökéletesen időzített góllal nyert a címvédő – videó

K. Zs.K. Zs.
2022.05.20. 08:43
Ross Colton ünnepel, a korong bizony már kifelé jön a kapuból – ezzel a góllal nyert a Tampa Bay (Fotó: Getty Images)
A címvédő Tampa Bay Lightning másodszor is legyőzte (2–1) idegenben a Florida Pantherst az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) rájátszásában, így összesítésben már 2–0-ra vezet ellene a Keleti főcsoport elődöntőjében. A péntek hajnali másik mérkőzésen is idegenbeli siker született, a St. Louis Blues 4–1-es diadalával kiegyenlítette a Colorado Avalanche elleni párharcot.

A Tampa Bay drámai körülmények között nyert: Ross Colton a befejezés előtt 3.8 másodperccel ütötte be a győztes gólt Nyikita Kucserov passzából. Az első harmadban Corey Perry szerezte meg a vezetést a vendégeknek, a másodikban Eetu Luostarinen egyenlített a Florida részéről.

A TAMPA BAY GYŐZTES GÓLJA

A St. Louis elsősorban a két gólt szerző David Perronnak köszönhette a Colorado elleni győzelmét. Jordan Kyrou és Brandon Saad is betalált a hazaiak kapujába, Jordan Binnington 30 védéssel zárt, egyedül Gabriel Landeskog járt túl az eszén a harmadik harmad elején. Perron már hét gólnál jár az idei playoffban.