NBA: megint nyert a Celtics, már csak egy meccs a Miami előnye – videók

M. B.M. B.
2023.05.26. 08:13
Jimmy Butler (a labdával) ezen a meccsen nem villogott, az őt szerelni igyekvő Marcus Smart (balra) viszont igen (Fotó: Getty Images)
A Boston Celtics 110–97-re győzött hazai pályán a Miami Heat ellen, így összesítésben már csak egy meccsre van az egyenlítéstől az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) keleti főcsoportdöntőjében.

A kiváló első negyed alapozta meg a hazaiak sikerét, Joe Mazzulla együttese 15 pontot vert ellenfelére a nyitányon, majd ezt a második játékrész végén további két egységgel fejelte meg. A Miami próbált zárkózni a fordulás után, de ha minimálisan is, de tovább nyílt az olló, így hiába faragott le a hátrányából öt pontot a záró negyedben, ennek már nem volt jelentősége A zsinórban második Celtics-siker demoralizálhatja a Spoelstra-csapatot, de Butlerék sorsa a saját kezükben van, hiszen a következő meccsen a saját közönségük előtt harcolhatják ki a nagydöntőbe jutást.

Ez a mérkőzés egyébként nem a legnagyobb sztárok tündöklését hozta, hazai oldalról a rájátszásbeli karriercsúcsot döntő Derrick White (24 pont, 3 lepattanó, egy assziszt), valamint a Marcus Smart (23 pont, 3 lepattanó, két assziszt), Jaylen Brown (21–2–2) duó produkciója volt a siker garanciája.

A nagyobb nevek közül Jayson Tatum így is összehozott egy dupla duplát (21–8–11), ellenben Jimmy Butler ezen a meccsen teljesen formán kívül volt, s önmagához képest kevés, 14 pontot tett bele a közösbe.

Részletes összefoglalót a kezdő5.hu-n olvashatnak.